Haber Kategorisi | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

HABERLER

  2021-09-16 11:13:14

AGC ödülleri sahiplerini buldu

AGC ödülleri sahiplerini buldu -AGC 2020 yılı Medya Başarı Ödülleri Yarışması’nda bu yıl 68 eserden 17’si ödüle layık görüldü. Alanya Gazeteciler Cemiyeti 2020 Yılı Medya Başarı Ödülleri’nin geçtiğimiz hafta yapılan jüri değerlendirme sonucu AGC Center’da açıklandı. Jüri üyeleri Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, AGF Onursal Genel Başkanı Mevlüt Yeni, AGF Genel Saymanı, Akdeniz Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün, AGF Genel Başkan Yardımcısı Şevket Karahan, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, AGF Basın Sözcüsü Kürşat Tuncel ve A Haber Mersin Temsilcisi, Gazeteci Mehmet Miras’ın yaptığı değerlendirmelere göre yarışmaya katılan 16 dalda, 68 eserden 17’si ödül almaya hak kazandı. YARIŞMAYA KATILIM ARTTI AGC Başkanı Gaye Coşkun, yönetim kurulu toplantısında 2020 yılı medya başarı ödüllerini açıkladı. Başkan Coşkun, geçen yıl 47 eserin katıldığı yarışmaya bu yıl ise 68 eserin katıldığına değinerek, ciddi oranda yarışmaya ilginin arttığını söyledi. Coşkun, “Öncelikle yarışmaya katılan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz. Ödül alan arkadaşlarımızın başarılarının devamını dileriz. Yarışmaya katılıp ödül alamayan tüm arkadaşlarımızı da gayretlerinden ötürü tebrik ederiz” dedi. ARIKAN YILMAZ DİM ÖZEL ÖDÜLÜ ŞATANA’YA 2020 yılı Medya Başarı Ödülleri’nin yanı sıra, AGC Yönetim Kurulu tarafından Arıkan Yılmaz Dim Özel Ödülü’ne de karar verildi. 2020 Yılı AYD Ödülü’nün bu yıl Necati Şatana’ya verilmesi kararlaştırıldı. ÖDÜL ALAN ESERLER GAZETE ALANINDA GAZETE HABERİ / KEMAL CENGİZ/ GERÇEK ALANYA GAZETESİ. ‘İcra Kuşatması’ adlı eserle GAZETE HABERİ (Jüri özel ödülü) ERDAL ANAK/İHLAS HABER AJANSI. ‘Kargayla 8 Yıllık Dostluk’ adlı eserle GÜNCEL YAZILAR / ALİ ÖZSOY/ALANYA POSTASI GAZETESİ/ ‘Dimçayı Kimin?’ adlı eserle GAZETE GEZİ-İNCELEME-ARAŞTIRMA/ OĞUZ KORUM /YENİ ALANYA GAZETESİ/ ‘Alanya Çarşısından Bir Saksağan Ali Geçti’ adlı eserle GAZETE RÖPORTAJ / BURCU MUTLU/ DEMİRÖREN HABER AJANSI / ‘ Beşiktaş’ın taraftarına Atmosferine Hayran Kaldım’ adlı eserle SAYFA DÜZENİ /DÜNDAR ÇETİN /YENİ ALANYA GAZETESİ GAZETE REKLAM-TASARIM/ ANASTASSİA ÇETİNKAYA / HABERCİ GAZETESİ GAZETE MAGAZİN/CEMALİ AYGIR/YENİ ALANYA GAZETESİ/ ‘Çok Samimiyetsizdi’ adlı eserle GAZETE-FOTOĞRAF/ ENES SUBAŞI/YENİ ALANYA GAZETESİ TV ALANINDA TV HABERİ /ÖZGÜR YILMAZ / ALANYA POSTA TV /’Trajikomik Hırsızlık’’ adlı eserle GÖRÜNTÜ KAMERA ÇALIŞMASI /MUSTAFA YÜKSEK/ KANAL A MONTAJ-KURGU/RAMAZAN ÖZDEMİR / DİM TV/Depremden Geriye Kalanlar TV SPİKERLİK/RAYIF DOĞRULU/ALANYA POSTA TV TV PROGRAM/ AYNUR YÜKSEK/KANAL A TELEVİZYONU/ Alternatif TV KÜLTÜR PTOGRAMI/ RAŞİT FEHMİ RAŞİTOĞLU / ALANYA POSTA TV / GEÇMİŞTEN GELECEĞE ALANYA TV SPOR PROGRAMI/ UĞUR VEYSEL OKŞAR-CEMALİ AYGIR/ Dim Spor İNTERNET GAZETESİ/ ENES SUBAŞI/ www.yenialanya.com GAYE COŞKUN AGC BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

  2021-09-10 12:04:41

ALTSO’DA ÜYELERLE BULUŞMA

ALTSO’DA ÜYELERLE BULUŞMA Antalya Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Onursal Genel Başkanı Mevlüt Yeni, Alanya’da Gazeteciler Cemiyeti üyesi meslektaşlarına da veda etti. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya çeşitli illerin gazeteciler cemiyeti başkanları ile Alanya’daki basın çalışanları katıldı. Toplantıda Yeni, “Özellikle genel başkanımızın yeni olması münasebetiyle toplantılar yaparak hem veda ve teşekkür ziyareti yapmış olduk. Hem de oradaki meslektaşlarımızdan Gaye Başkanımız ve yönetimimizden destek istedim. Bugüne kadar bana gösterdikleri teveccühün yeni yönetim genel başkanımıza da yapmalarını sağladık. Tüm bölgeyi tanımış olduk. Genel başkanımızın şehri ve benim şehrimi en sona bırakmıştık. Son ziyareti de Antalya Gazeteciler Cemiyeti olarak Alanya’da gerçekleştirdik" dedi. ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİLER Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni, AGF Genel Sayman, Akdeniz Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün, AGF Genel Başkan Yardımcısı Şevket Karahan, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, AGF Basın Sözcüsü Kürşat Tuncel ve A Haber Mersin Temsilcisi, Gazeteci Mehmet Miras temaslar sırasında ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i de ziyaret ettiler. Görüşmeler sırasında şehrin ekonomik yapısı ve iş dünyası hakkında bilgi veren Şahin, medyanın kent tanıtımına sağladığı katkıya dikkat çekti.

  2021-09-10 12:03:17

AGC’de yoğun gündem

AGC’de yoğun gündem Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun batı illeri temsilcileri Alanya’daydı. Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin Medya Başarı Ödülleri Yarışmasına katılan eserleri değerlendirmek üzere ilçeye gelen AGF heyeti bir dizi temaslarda da bulundu. ERKEN, AGC VE AGF’Yİ AĞIRLADI AGC ve AGF yönetimi Alanya Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Erken’in konuğu oldu. Alanya’ya gelen AGF heyetinin katıldığı gecede Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de gazetecileri yalnız bırakmadı. Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin geleneksel hale getirdiği Medya Başarı ödülleri yarışmasına katılan gazetecilerin eserleri değerlendirildi. Alanya'ya gelen jüri heyeti Diva Alanya’da gerçekleşen akşam yemeğinde AGC yönetimi ile buluştu. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı ve Alanya Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Onursal Başkanı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkani Mevlüt Yeni, AGF ve AGC yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı akşam yemeğine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de katıldı. Alanya Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Erken’in ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte gazeteciler bölgesel ve yerel sorunlarını konuşma değerlendirme fırsatı da buldu. Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Gaye, Coşkun ev sahipliği için Alanya Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Erken'e, gecede kendilerini yalnız bırakmayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e teşekkür etti. KAYMAKAM ÜRKMEZER AGF’Yİ KABUL ETTİ Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun batı illeri temsilcileri Alanya’daydı. Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin Medya Başarı Ödülleri Yarışmasına katılan eserleri değerlendirmek üzere ilçeye gelen AGF heyeti temasları sırasında Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmez’i de ziyaret etti. AGC Başkanı ve AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun’un önderliğinde gerçekleşen ziyarete Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni, AGF Genel Sayman, Akdeniz Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün, AGF Genel Başkan Yardımcısı Şevket Karahan, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, AGF Basın Sözcüsü Kürşat Tuncel ve A Haber Mersin Temsilcisi, Gazeteci Mehmet Miras katıldılar. Sıcak bir sohbet ortamında geçen ziyarette Kaymakam Ürkmezer, ilk görev yerinin Isparta olduğunu söyledi. Ziyarette mesleki konular üzerine görüş alış verişinde bulunuldu.

Genel   2021-09-10 10:51:43

Erken, AGC ve AGF yönetimini ağırladı

Erken, AGC ve AGF yönetimini ağırladı AGC ve AGF yönetimi Alanya Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Erken’in konuğu oldu. Alanya’ya gelen AGF heyetinin katıldığı gecede Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de gazetecileri yalnız bırakmadı. Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin geleneksel hale getirdiği Medya Başarı ödülleri yarışmasına katılan gazetecilerin eserleri değerlendirildi. Alanya'ya gelen jüri heyeti Diva Alanya’da gerçekleşen akşam yemeğinde AGC yönetimi ile buluştu. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı ve Alanya Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Onursal Başkanı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkani Mevlüt Yeni, AGF ve AGC yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı akşam yemeğine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de katıldı. Alanya Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Erken’in ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte gazeteciler bölgesel ve yerel sorunlarını konuşmai değerlendirme fırsatı da buldu. Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Gaye, Coşkun ev sahipliği için Alanya Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Erken'e, gecede kendilerini yalnız bırakmayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e teşekkür etti.

Güncel   2021-09-07 12:05:54

Spor Basını buluştu ...

Spor Basını buluştu ... Başkent Üniversitesi Alanya Kestelspor başkanı Levent Uğur, medya mensuplarıyla bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda, kulüp olarak zorlu süreçleri aşarak bu noktaya geldiklerini söyledi. KAHVALTIDA BULUŞTULAR TFF 3. Lig 2. Grup'ta mücadele edecek olan Başkent Üniversitesi Alanya Kestelspor basın sözcüsü Oğuzhan Şahin, gazetecilerle bir toplantı düzenledi. Keyf-i Ala 'da düzenlenen kahvaltılı toplantıya; kulüp başkanı Levent Uğur, kulüp yöneticileri, Akdeniz Gazteciler Federasyonu (AGF) ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) başkanı Gaye Coşkun, Spor muhabirleri, ulusal medya kuruluşlarının Alanya temsilcileri, yerel medya kuruluşlarının temsilcileri ve internet medya temsilcileri katıldı. ŞAHİN: 'ŞEFFAF KULÜBÜZ' Toplantıya katılanlara teşekkür eden BÜ Alanya Kestelspor basın sözcüsü Oğuzhan Şahin, bu toplantıyı yeni sezon öncesi tanışmak amaçlı düzenlediklerini söyledi. Şahin, "Amacımız BÜ Alanya Kestelspor ile ilgili haberleri en doğru en şeffaf biçimde bizden öğrenmenizi isteriz. Kapımız her zaman açıktır, Kulübümüzle ilgili sormak istediğiniz öğrenmek istediğiniz herşeyi bize sortabilirsiniz" şeklinde konuştu. UĞUR HABERAL'A TEŞEKKÜR ETTİ BÜ Alanya Kestelspor başkanı Levent Uğur'da toplantıya katılanlara takım forması sözü verirken kulüple ilgili bazı bilgiler verdi. Levent Uğur, 'Başkent Üniversitesi Alanya Kestelspor, Türkiye'de sadece 55 takımın bulunduğu 3. Lig'de Alanya'yı temsil etmektedir. Biz amatör ligden buraya düşük bütçelerle ekonomik olarak büyük kulüplerle mücadele ederek geldik. Zorlu süreçlerden geçtik. Alanyamızı en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Yeni sezonda da yine yaş ortalaması genç bir ekiple güçlü bütçelere sahip takımlarla rekabete gireceğiz. Mesela ilk maçta oynayacağımız rakibimiz Iğdırspor, sadece bir oyuncuya bizim kulübün bütçesinin iki katını bulan bir rakamı verdi. Biz böyle rakiplerle mücadele edeceğiz. Zorlu bir gruptayız. Herşeye rağmen iyi bir ekip olduk ve Alanyamızı yine gücümüz ölçüsünde en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi. Uğur, konuşmasında ayrıca kulübün isim sponsoru Başkent Üniversitesi'ne ve Cevahir Haberal'a da teşekkür etti. COŞKUN BAŞARI DİLEDİ AGF ve AGC başkanı Gaye Coşkun da buluşma için Levent Uğur ve Oğuzhan Şahin'e teşekkür ederek, Kestelspor'a yeni sezonda başarılar diledi. Coşkun, "Bizleri her zaman samimi ve sıcakkanlı karşıladınız. Bunun için arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Umarım arzu ettiğiniz istediğiniz başarıları yakalarsınız. Emekleriniz karşılıksız kalmaz. Kazasız belasız başarılı bir sezon geçirmenizi temenni ediyorum" diye konuştu.

Ziyaret   05 Ağustos 2021, 08:09

AGC KESTELSPOR'U ZİYARET ETTİ

Alanya Gazeteciler Cemiyeti başkanı Gaye Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde yeniden göreve seçilen Alanya Kestelspor başkanı Levent Uğur'a 'Hayırlı olsun' ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret   23 Temmuz 2021, 15:58

Gazeteciler Batı Akdeniz'de de dertli

Akdeniz Gazeteciler Fedarasyonu Genel Başkanı Gaye Coşkun, AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni ile geçtiğimiz ay gerçekleşen Doğu Akdeniz turundan sonra haftasonu da Batı Akdeniz'de temaslarda bulundu. Burdur ve Isparta Gazeteciler Cemiyetleri'ne gerçekleşen ziyarette gazeteciler sorunlarını konuştu.

Güncel   23 Temmuz 2021, 15:57

DİRENEN FİLİSTİN ALANYA’DA

Filistin’de Anadolu Ajansı muhabirlerinin çektiği fotoğraflardan derlenen, Medya İş Sendikası tarafından Türkiye’yi gezdirilen ‘Direnen Filistin’ konulu fotoğraf sergisi Alanya’da açıldı.

Güncel   23 Temmuz 2021, 15:57

AGC Başkanı Coşkun TGK Yönetiminde

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olağan genel kurulu bugün Ankara'da yapıldı. Divan Başkanlığı'nı TGK Onursal Başkanı Nazmi Bilgin'in yaptığı genel kurulda AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni ve BİK Genel Kurul Üyesi Şevket Erzen divan başkan yardımcısı, Sinan Tunç katip üye oldular.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:23

102. yılda aynı heyecanı yaşıyoruz

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun, ‘Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 102. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi:

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:24

COŞKUYLA KUTLUYORUZ

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında 101. Yılında daha büyük coşkuyla ve ilk gün ki ruhla kutlamayı temenni etti.

Güncel   24 Mayıs 2021, 08:48

Cüneyt Abi’yi kaybettik

Alanya basın sektöründe uzun yıllardır çalışan basın emekçisi Cüneyt Circi, korona virüs nedeniyle verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Genel   21 Mayıs 2021, 22:24

AGF'ye AGC damgası

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (AGC) Gaye Coşkun seçildi.

Ziyaret   21 Mayıs 2021, 22:24

AGC Ak Partiyi Konuk Etti

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve yönetim kurulu üyeleri Alanya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:24

Alanya HEP arşivini AGC’ye açacak

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler nedeniyle düzenlediği online seminerde Alanya HEP Üniversitesi İletilim ve Medya Fakültesi Bölüm Başkanı Murat Ertan Doğan “Eğitim ve sektör eşgüdümlü ilerlemeli.

Genel   21 Mayıs 2021, 22:25

Bayram değil dayanışma günü..

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında "10 Ocak bayram değil “dayanışma günüdür" dedi. Coşkun, koronavirüs döneminde basının artan sorunlarına da dikkat çekti.

Güncel  

Gazetecilere 10 Ocak jesti

'Alanya sizlerle güzel' Gazetecilerle bir araya gelen Başkan Yücel, "Alanya çok güzel bir yer ama sizlerle daha güzel. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte olacağız" diye konuştu.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:25

AGC ödülleri sahiplerini buldu

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin 2019 yılı Medya Başarı Ödülleri’nde başarı gösteren gazeteciler ödüllerini COVİD gölgesinde aldı. AGC yönetimi, ödül almaya hak kazanan başarılı gazetecileri çalıştıkları kurumlarında ziyaret ederek plak ve hediyelerini taktim etti.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:25

Acı kaybımız!

Gazipaşa Gündem Gazetesi sahibi Alanya ve Gazipaşa'da uzun yıllardı gazetecilik mesleğini sürdüren Yakup Kocabaş'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

Genel   21 Mayıs 2021, 22:26

''Sağlığımız onlara emanet''

Alanya Gazeteciler Cemiyeti ile Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Merkezi arasında indirimli sağlık hizmeti anlaşması imzalandı.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:26

AGC YARIŞMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin 2019 yılı medya başarı ödülleri yarışmasının jüri toplantısı 7 Kasım Cumartesi günü gerçekleşti.

Genel   21 Mayıs 2021, 22:26

AGC'de Jüri toplandı

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin 2019 yılı medya başarı ödülleri yarışmasının jüri toplantısı bugün AGC'de gerçekleştirildi.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:26

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun - 2020

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bağımsızlık öncesi 1919 yılında Mazhar Müfit Kansu’ya, “Zaferden sonra Hükümet biçimi Cumhuriyet olacaktır!” notunu aldırmasından dört yıl sonra, 29 Ekim 1923 tarihinde “Cumhuriyet İlan” edildi.

Güncel  

10 Kasım 2020

Kurtuluş mücadelemizin kahramanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 82. yıl dönümünde şükran ve minnetle anıyoruz.

Genel  

'Maskesiz ziyaretçi kabul etmiyorum'

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanyalılara çağrıda bulundu.

Güncel  

AGC’den 24 Temmmuz açıklaması

AGC’den 24 Temmmuz açıklaması Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun basında sansürün kaldırılışının 112. yılında 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada özgür basının toplumların gelişmesinin temelini oluşturduğuna dikkat çekti.

Güncel  

BASIN AÇIKLAMASI - 09.01.2020

Gazetecilerin haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı 10 Ocak 1961 tarihinden itibaren 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.

Genel  

AGC, AGF Yönetiminde

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu 3.Olağan Genel Kurulu seçimlerinde Mevlüt Yeni oy birliği ile yeniden genel başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Ziyaret  

AGC Yönetimi, ALKÜ

AGC Yönetimi, ALKÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr Hüseyin Lakadamyalı'yı makamında ziyaret etti.

Ziyaret  

AGC Paçacı Şemsi

AGC Başkanı Gaye Coşkun, Yönetim Kurulu, Denetim ve Onur Kurulu üyeleri ile Paçacı Şemsi’de toplandık.

Güncel  

30 Ağustos

Her yıl kutlandığı gibi bu yıl da coşkuyla kutlayacağımız Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen Büyük Taarruz Türk tarihindeki en kıymetli zaferlerdendir.

Güncel  

AGC Başkanı’ndan kutlama

AGC Başkanı’ndan kutlama Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında AGC üyeleri başta olmak üzere tüm meslektaşlarının bayramını kutladı.

Kutlamalar   27 Mayıs 2021, 11:43

Kuruluş Yıl dönümü

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan Gaye Coşkun'la birlikte medya kuruluşlarını ziyaret ederek kuruluş yıl dönümlerini kutladı.

Güncel  

Kuruluş Yıl dönümleri

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan Gaye Coşkun'la birlikte medya kuruluşlarını ziyaret ederek kuruluş yıl dönümlerini kutladı.

Genel  

Sansürün kaldırılışının 111. yılı

Sansürün kaldırılışının 111. yılı Tarihe baktığımızda, 24 Temmuz, Osmanlı İmparatorluğunda İkinci Meşrutiyetle (1908) birlikte basından sansürün ilk kez kaldırılışını simgeler.

Güncel  

Basın Bülteni

BASIN BÜLTENİ Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin 2018 yılı Medya Başarı Ödülleri Yarışması’nın jüri değerlendirme toplantısı 22 Haziran 2019 tarihinde AGC Center’de yapıldı.

Güncel  

Gazetecilerin Kıbrıs çıkarması

Gazetecilerin Kıbrıs çıkarması Alanya-Girne Feribot seferinin ilk yolcusu Antalya ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti yöneticilerinin Kıbrıs temaslarında Başbakan Ersin Tatar ziyareti de vardı. Gazetecileri kabul eden Başbakan, Türkiye-Kıbrıs işbirliğinin önemine değindi.

Güncel  

Bayramınız kutlu olsun

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, yayınladığı mesajında başta AGC üyeleri olmak üzere tüm vatandaşların Bayramını kutladı.

Güncel  

Gazeteciler 10 Ocak'ı kutladı

Alanya Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, ardından kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

Genel  

'Gazetecilik yaşam biçimidir'

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, gazetecilerin arzu edilen hak ve özgürlüklerine kavuşmasını diledi.

Genel  

'Sonsuza dek kalbimizde'

AGC Başkanı Mehmet Ali Dim "Yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan, yüzyıla değil, bin yıla damgasını vuran büyük önder Atatürk sonsuza dek kalbimizde yaşayacak" dedi

Genel  

Alanya'nın ilk TOKİ Projesi yolda

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, AGC üyelerini ev sahibi yapma çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi

Güncel  

AGC'den 'Cumhuriyet Bayramı' mesajı

AGC Başkanı Mehmet Ali Dim "İç ve dıştaki düşmanlarımız, Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik hain hedeflerine 95 yıldır olduğu gibi bundan sonra da ulaşamayacaklar" dedi

Genel  

TGF’de şaibeli kongre açıklaması

İskenderun’da bir araya gelen Mehmet Ali Dim öncülüğündeki değişim grubu cemiyet başkanları ve TGF delegeleri kongredeki hukuksuzlukları dile getiren bir deklarasyonu imzaladılar. Deklarasyon şöyle:

Ziyaret  

Zabıta'dan AGC'ye ziyaret

Alanya Belediyesi Zabıta’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Zabıta Müdürü Hasan Akın ve Zabıta Amirleri, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 196. Yıl dönümü nedeniyle Alanya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyarette teşkilatın hedefleri ve toplumdan beklentileri konuşuldu.

Güncel  

'Bir kahramanlık destanı'

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim "Bugün de harici ve dahili düşmanların saldırılarına 30 Ağustos ruhuyla karşı koymak, sağduyulu her vatan evladının görevidir" dedi

Ziyaret  

MÜSİAD gazetecileri ağırladı

MÜSİAD Alanya Şubesi 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri ve basın mensuplarını ağırladı

Güncel  

'Buruk kutluyoruz'

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda "Türk medyasının örtülü de olsa hala sansür baskısı altında tutulması utanç vericidir" dedi

Güncel  

‘Türkiye dünyaya demokrasi dersi verdi’

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Güncel  

AGC'den zorunlu açıklama

Alanya Gazeteciler Cemiyeti, 'Basın yoluyla şantaj ve tehdit' suçundan hakkında kesinleşmiş mahkumiyet kararı bulunan Servet Sipahioğlu'na ilişkin başlattığı ihraç işlemine yönelik bir açıklama yaptı

Güncel  

Alanya'yı keşfe çıktılar

Alanya'ya gelen Azeri gazeteciler, teleferik ile Alanya Kalesi'ne çıktılar, Tophane'yi gezdiler, Dimçayı serinliğinde mola verip, kendilerini Dim Mağarası'nın büyüleyici atmosferine bıraktılar

Ziyaret  

Azeri gazeteciler Alanya’da

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) Azerbaycan'daki kardeş cemiyeti olan Parlamento Muhabirleri Derneği'nin yönetim kurulundaki Azeri gazeteciler Alanya'ya geldi

Güncel  

Haber Alanya 16 yaşında

Alanya medyasının mihenk taşlarından olan Haber Alanya Gazetesi, 27 Mayıs 2002 tarihinde yayın hayatına başlamıştı

Güncel  

Dim'den 19 Mayıs mesajı

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

Genel  

AGC: Şehir eşkıyalarını kınıyoruz

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, Mixx Cafe çalışanlarının gazetecilere saldırısına ilişkin "Yasa tanımayan ve tüm uyarılara rağmen kaçak işletme yapanların son marifeti, mühürlemeyi haberleştiren gazetecilere saldırmak oldu" dedi

Genel  

AGC'den Kazak gazetecilerle işbirliği

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Alanya’ya gelen Kazak gazeteciler ile Alanya GC arasında doğru ve etkili haber alışverişi anlamında işbirliği protokolü imzalandı

Güncel  

AGC'den '3 Mayıs' mesajı

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Dim "Basın özgürlüğü liginde 180 ülke arasında 157’nciliğe gerilememiz çok üzücü ve utanç verici" dedi

Güncel  

Dim 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı kutladı

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında "23 Nisan, milletimizin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı gündür" dedi

Ziyaret  

AGC'de 'BİK' buluşması

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC), Basın İlan Kurumu (BİK) Antalya Şubesi Müdürü Nedim Engin'in Alanya, Gazipaşa ve Manavgat basını ile buluşmasına ev sahipliği yaptı

Ziyaret  

Anadolu basını Suriye sınırında

TGF heyeti, Hatay'ın Hassa ilçesi yakınındaki Suriye sınırına giderek, orada görev yapan Mehmetçik ve meslektaşlarına moral verdi. Heyette Alanya'dan TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim de yer aldı

Genel  

Kanal A 24 yaşında

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, Kanal A'nın 24. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

Genel  

AGC'de Alanyaspor buluşması

Teknik Direktör Hikmet Karaman ile AGC'nin konuğu olan Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, "Vagner'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı talihsiz buluyorum. Kulübümüzde bugüne kadar hiçbir oyuncunun alacağı kalmamıştır" dedi

Güncel  

Bugün gazetecilerin günü

Alanya Gazeteciler Cemiyeti üyeleri '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle bugün önce Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, ardından da Başkan Yücel'in verdiği kahvaltıda bir araya geldi

Genel  

TGF: Gazeteciler baskı altında inliyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, içinde bulunduğumuz olağanüstü dönemin bir an önce sona ermesi, gazetecilerin hak ettikleri güvencelere kavuşturulması ve mesleğin yeniden itibarının sağlanması gerektiğini söyledi

Güncel  

Yarın gazetecilerin günü

Alanya Gazeteciler Cemiyeti üyeleri '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle önce Atatürk Anıtı'na çelenk sunacak, ardından Başkan Yücel'in vereceği kahvaltıda buluşacak

Güncel  

Alanya'nın ilk televizyonu ATV 26 yaşında

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya'nın ilk televizyonu olan Alanya Televizyonu'nun (ATV) 26. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda "Alanya medyası, ATV gibi köklü kuruluşlarından aldığı büyük güçle Türkiye'nin en az 50 ilinin medyasını sollamıştır" dedi

Genel  

Türk basınının kalbi KKTC'de atıyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na üye 77 üye meslek kuruluşunun başkan ve yöneticileri ile birlikte Anavatan’dan gelen 150’ye yakın gazetecinin katıldığı, TGF 55. Başkanlar Konseyi Toplantısı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde başladı

Genel  

Alanya Postası 13 yaşında

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Postası Gazetesi'nin 13. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda "Alanya medyası, köklü kuruluşlarından aldığı büyük güçle Türkiye'nin en az 50 ilinin medyasını sollamıştır" dedi.

Güncel  

AGC’den görkemli tören

AGC'nin Geleneksel 2016 Medya Başarı Ödülleri Töreni Lonicera Otel Balo Salonu'nda gerçekleşti. Gecede ünlü sanatçı Nükhet Duru sahne aldı

Genel  

Alanya'da 'Medya' haftası

21 Ekim Cumartesi günü saat 16.30'da Yeni Alanya'nın 50'nci kuruluş yıldönümü kutlama ve Dim TV açılış töreni gerçekleşecek. Aynı günün akşamı saat 20.00'de AGC'nin Medya Başarı Ödülleri Töreni var

Genel  

'50'nci Yıl' haftası

Yeni Alanya'nın 50'nci kuruluş yıldönümü kutlama ve Dim TV açılış töreni haftasonu gerçekleştirilecek

Ziyaret  

Alanya zabıtası AGC'yi ziyaret etti

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın ve zabıta personeli 'Zabıta Haftası' nedeniyle Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Center'ı ziyaret etti. Müdür Akın ve personelini AGC Başkan Yardımcısı Gaye Coşkun kabul etti

Genel  

Yeni Alanya 50 yaşında

AGC Başkan Yardımcısı Gaye Coşkun "Alanya basınının amiral gemisi Yeni Alanya'nın yayın hayatında yarım asırı sollaması Türk basın tarihinde ender rastlanan olağanüstü bir başarıdır" dedi

Güncel  

Dim'den 30 Ağustos mesajı

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim "Bugün de harici ve dahili düşmanların saldırılarına 30 Ağustos ruhuyla karşı koymak, sağduyulu her vatan evladının görevidir" dedi

Güncel  

'Buruk kutluyoruz'

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda "Türk medyasının örtülü de olsa hala sansür baskısı altında tutulması utanç vericidir" dedi

Genel  

AGC'nin iftarı Alanya'yı buluşturdu

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeği şehirdeki yöneticiler, siyasiler, oda başkanları ile basın çalışanlarını bir araya getirdi

Genel  

Haber Alanya 15 yaşında

Alanya medyasının mihenk taşlarından olan Haber Alanya Gazetesi, 27 Mayıs 2002 tarihinde yayın hayatına başlamıştı

Ziyaret  

Rus medyası AGC'yi ziyaret ettiler

Bakan Çavuşoğlu, ALTSO, AGC ve Rus Derneği'nin katkılarıyla Alanya'da gerçekleşen Dünya Rus Medya Konferansı'na gelen 24 ülkeden yaklaşık 40 Rus dili konuşan gazeteci AGC'yi ziyaret etti

Ziyaret  

ATSO Doğu Antalya’daydı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ve Meclis Başkanı Süleyman Özer, Antalya'nın doğu ilçelerine ziyaretlerde bulundu

Genel  

AGC'den kadınlara özel kutlama

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla AGC'nin düzenlediği kahvaltıda bir araya gelen AGC üyesi kadınlar, koyu sohbetler eşliğinde hoşça vakit geçirdiler

Genel  

Yarın gazetecilerin günü

AGC üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle önce Atatürk Anıtı’na çelenk sunacak, ardından Belediye Başkanı Yücel’in vereceği öğle yemeğinde buluşacak

Genel  

'Alanya sağlıkta öncü olacak'

ALANYA Devlet Hastanesi yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Alanya medyasını hastane yemekhanesinde kahvaltı programında bir araya getirdi

Genel  

'Kenetleneceğiz'

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Dim "Terörün hedefinde sadece polis-asker değil, artık masum siviller de var. Öldükçe çoğalacaksak eğer gerçek bir Yenikapı Ruhu şarttır" dedi

Genel  

ATV 25 yaşında

Alanya Cemiyeti (AGC) Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili Mehmet Ali Dim, Alanya'nın ilk televizyonu olan Alanya Televizyonu'nun (ATV) 25. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda "Alanya medyası, ATV gibi köklü kuruluşlarından aldığı büyük güçle Türkiye'nin en az 50 ilinin medyasını sollamıştır" dedi

Genel  

Tanrıseven'den AGC'ye ziyaret

Geçtiğimiz hafta içerisinde yayınlanan kararname ile İzmir Tire Kaymakamlığı’na atanan Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, veda etmek için Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) üyeleri ile bir araya geldi

Genel  

'Sonsuza dek kalbimizde'

AGC Başkanı Dim "Yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan, yüzyıla değil, bin yıla damgasını vuran Büyük Önder Atatürk sonsuza dek kalbimizde yaşayacak" dedi

Genel  

Kutlu olsun

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Dim "İç ve dıştaki düşmanlarımız, Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik hain hedeflerine 93 yıldır olduğu gibi bundan sonra da ulaşamayacaklar" dedi

Genel  

Alanya Postası 12 yaşında

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Postası Gazetesi'nin 12. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda "Alanya medyası, köklü kuruluşlarından aldığı büyük güçle Türkiye'nin en az 50 ilinin medyasını sollamıştır" dedi

Genel  

AGC'den 3 puan kutlaması

AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ve yönetim kurulu üyeleri, Süper Lig'deki ilk üç puanını alarak galibiyet sevinci yaşayan Aytemiz Alanyaspor Kulübü'nü ziyaret etti

Genel  

Bu gurur Alanya'nın

Alanya Gazeteciler Cemiyeti, TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Fox TV'nin izlenme rekorları kıran sabah programı Çalar Saat'in yapımcısı İsmail Küçükkaya ve Hürriyet Ekonomi Yazarı Vahap Munyar'ın katılımıyla muhteşem bir ödül törenine imza attı

Genel  

Büyük heyecan

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) Geleneksel Medya Başarı Ödülleri Töreni, 27 Ağustos Cumartesi akşamı saat 20.30'da tarihi Kızılkule önünde gerçekleştirilecek

Güncel  

Ünlü gazeteciler Alanya’da buluşacak

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin 2015 Medya Başarı Ödülleri Töreni'nin ünlü konukları arasında 15 Temmuz kahramanlarından TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile televizyoncu İsmail Küçükkaya ve Hürriyet Yazarı Vahap Munyar da olacak

Genel  

AGC ödülleri sahiplerini buldu

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin 2015 Medya Başarı Ödülleri Töreni'nin ünlü konukları arasında 15 Temmuz kahramanlarından TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile televizyoncu İsmail Küçükkaya ve Hürriyet Yazarı Vahap Munyar da olacak

Genel  

AGC'den kınama mesajı

ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu'na yönelik fiziki saldırı ile ölüm tehditlerine ilişkin bir kınama mesajı yayınlayan AGC Başkanı Dim "Bu tip saldırılar gazetecileri asla yıldırmaz ve korkutmaz" dedi

Genel  

AGC: Asla unutulmayacak

AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, Hayri Doğan'ın vefatı nedeniyle yayınladığı mesajda "Alanya çok büyük bir değerini kaybetti" dedi

Ziyaret  

AGC'de Waldorf'u anlattılar

Waldorf Alanya Okulu'nda öğrenci sayısı arttıkça kayıt ücretinin azalacağını söyleyen Demirtaş "Çünkü kâr amacı güden bir okul değiliz. Tek amacımız okulumuzun ana giderlerinin karşılanması" dedi

Genel  

'Minnettarız'

AGC Başkanı Dim "Çok kritik günlerden geçiyoruz. Terörün birlik ve beraberliğimizi tehdit ettiği şu günlerde Çanakkale Zaferi'nin çok iyi anlatılması ve anlaşılması şart olmuştur" dedi

Genel  

AGC'den kınama

AGC Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada "Bu aşağılık saldırıyı yapanlar şunu iyi bilmelidir ki, hain amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklar" dendi

Genel  

AGC'den eğitim mesaisi

AGC üyeleri, 2 gün boyunca gazetecilik mesleğinde duayen isimlerle bir araya gelerek yazılı ve görsel medya ile ilgili eğitim aldılar

Ziyaret  

Gazetecilere şık davet

AGC Bistro & Cafe Restoran nezih bir akşam yemeği davetine sahne oldu. AKP İlçe Teşkilatı Yürütme Kurulu Üyeleri, çalışan gazetecileri ağırladı

Ziyaret  

Hedeflerini anlattı

CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavüt ve yönetim kurulu üyeleri, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti

Ziyaret  

Akboğa'dan AGC'ye veda ziyareti

AKEDAŞ Bölge Koordinatörü iken merkezi Sivas'ta bulunan, Sivas, Tokat ve Yozgat'ın tamamını kapsayan ÇEDAŞ'a genel müdür olan Ahmet Sait Akboğa, Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Center'a veda ziyaretinde bulundu

Genel  

Medya sorunları Kurtulmuş'ta

TGF Yönetim Kurulu, Ordu'da görüştüğü Medyadan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'a Türk medyasının ve Anadolu'daki yerel yayıncıların sorunlarını içeren bir sunum yaptı ve dosya verdi

Genel  

'Sansürsüz bir dönem arzuluyoruz'

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, dün gerçekleştirilen bir dizi etkinlikle kutlandı. Organizasyonda konuşan TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Dim, "Basında özgürlüklerin kısıtlanmadığı, sansürün olmadığı bir dönem istiyoruz" dedi

Genel  

AGC'den kınama mesajı

Mahmutlar AVM inşaatında meydana gelen olayları görüntülemeye çalışan gazetecilere yönelik fiziki ve sözlü saldırı ile ölüm tehditlerine ilişkin bir kınama mesajı yayınlayan AGC Yönetim Kurulu "Bu tip saldırılar gazetecileri asla yıldırmaz ve korkutmaz" dedi

Genel  

Dim güven tazeledi

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) 11. Olağan Genel Kurulu'nda Mehmet Ali Dim başkanlığındaki tek liste işbaşına geldi

Genel  

AGC'de kongre heyecanı

AGC'nin 11. Olağan Genel Kurul toplantısı hafta sonu yapılacak. Genel kurula İzmir Milletvekili Sertel ve TGF Genel Başkanı Karaca da katılacak

Genel  

AGC'den unutulmaz gece

AGC'nin 2014 Medya Başarı Ödülleri Töreni'ne çok sayıda ünlü isim katıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun onur konuğu olduğu gecede Yeşim Salkım sahne aldı

Ziyaret  

AGC kardeşlik temelleri attı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin önderliğinde, Nürnberg Gazeteciler Cemiyeti, Akdeniz Üniversitesi, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Antalya Valiliği iştiraki ile hazırlanan “Medya Köprüsü Projesi” kapsamında Antalyalı gazeteciler Almanya’nın Nürnberg kentini ziyaret etti.

Genel  

AGC'den GZP çıkarması

Gazipaşa Kaymakamı Ekinci'yi ziyaretinde konuşan AGC Başkanı Dim "Alanya, uluslararası marka değeri olan bir şehir. Gazipaşa'nın bundan yararlanması lazım" dedi

Genel  

AGC'ye enerji indirimi

İmzalanan protokolle Alanya Gazeteciler Cemiyeti üyesi kurumlar ve gazeteciler elektriği indirimli kullanacak

Ziyaret  

Başsavcıya AGC ziyareti

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ve yönetim kurulu üyeleri, Alanya Cumhuriyet Başssavcısı Musa Taşkın'a 'Hayırlı olsun' ziyaretinde bulundular

Ziyaret  

Siyasiler AGC'de buluştu

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu AGC Center’daki bayramlaşmaya katıldı

Ziyaret  

AGC’den ‘Hayırlı Olsun’ ziyareti

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim ve yönetim kurulu üyeleri, dün yayın hayatına başlayan Gerçek Alanya Gazetesi'ne 'Hayırlı olsun' ziyaretinde bulundular

Genel  

ALKOD’la yardım kampanyası

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ile Alanya Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği (ALKOD) işbirliğiyle gerçekleştirilen “Bir Paket De Sizden Olsun” isimli yardım kampanyası tüm hızıyla sürüyor

Genel  

Medya Paneli

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, yerel medyanın ulusal medyaya göre daha özgür olduğunu söyledi

Genel  

İnsan Ticareti semineri

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda ''İnsan Ticareti İle Mücadelede Gazetecilerin Bilgilendirilmesi Yoluyla Toplumun Bilgilendirilmesi'' konulu seminer düzenlendi

Genel  

Şevki Gürsoy’u kaybettik

Alanya’da uzun yıllar çeşitli basın kuruluşlarında görev yapan ve kalp krizi nedeniyle hayata veda eden Şevki Gürsoy için Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) bir tören gerçekleştirildi

Ziyaret  

Kaymakam Özdemir AGC’de

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim ve yönetim kurulu üyeleri, görevlerine yeni başlayan Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir’i ziyaret etti

Güncel  

Moskova’ya AGC çıkartması

Her yıl Moskova’da açılan Rusya Turizm Fuarı’na (Mart 2012) ilk defa Alanya Gazeteciler Cemiyeti’ni temsilen 5 AGC üyesi gazeteci katıldı

Genel  

“Alanya Sesiz Kalma” kampanyası açtık

TBMM’nde kabul edilen Büyükşehir Yasası ile Alanya’nın tüm belde belediyeleri kapatılarak, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne alt belediye olarak bağlanmasına karşı Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) öncülüğünde bir kampanya başlatıldı

Ziyaret  

Hoşgeldin Musa bebek

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz hafta Pazartesi günü oğlu dünyaya gelen AGC Yönetim Kurulu Üyesi ve Haber Alanya Gazetesi Haber Müdürü Hüseyin Kalaycı ve eşi Dilek Kalaycı'yı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular

Genel  

AGC’den rehber kitap

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin katkılarıyla basılan 'Türkçe-İngilizce Haber Çeviri Teknikleri' adlı kitap yurt çapında büyük ilgi görüyor

Ziyaret  

Kardeş Azeri gazetecilerden ziyaret

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC)’nin kardeş meslek örgütü Azerbaycan Parlamento Jurnalistleri Birliği başkan ve üyelerinden oluşan dört kişilik heyet, AGC’nin konuğu olarak Alanya’ya geldi

Genel  

Oba’da fidan diktik

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC), Oba beldesi, Karakocalı Mevkii’nde ağaçlandırma çalışması yaptı

Genel  

AGC Berlin ITB’de

Her yıl Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarı ITB’de (Şubat 2012) Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC)’ni temsilen Başkan Mehmet Ali Dim ve Başkan Yardımcısı Gaye Coşkun bulundular

Genel  

Üyelerimize İngilizce kursu

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ve AKDEM Lisan Danışmanlığın bir araya gelmesiyle, Alanya'da gazetecilere İngilizce dersi verilmeye başlandı

Genel  

Alanyaspor’a sahip çıktık

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, "Kriz döneminde Alanya basını kulübe tam destek verdi. Şimdiki oluşumun ve yönetimin temelinde onların da büyük payı var" dedi

Genel  

Gazetecilere mesleki eğitim

Basın Yayın ve Enformasyon (BYGEM) Antalya İl Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) İletişim Fakültesi ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) işbirliği ile Serik, Manavgat, İbradı, Alanya ve Gazipaşa’da medya çalışanları için 1 günlük Eğitim Semineri düzenlendi

Genel  

Çanakkale TIR’ını getirdik

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) katkılarıyla Alanya Belediye Sarayı arkasında açılan TIR Müze'de, Çanakkale Savaşı'nda Gelibolu Yarımadası'ndaki cephelerden toplanan mermi, şarapnel parçaları, savaşan askerlere ait su mataraları, yüzükler, çakmaklar, kıyafetler ve o dönemi anlatan fotoğraflar sergileniyor

Genel  

Ermeni mezalimi sergisi açtık

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC), kardeş meslek örgütü Azerbaycan Parlamento Gazetecileri Birliği ile ortaklaşa hazırladığı resim sergisi açıldı

Genel  

Aksiyon fotoğrafçılığı semineri

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) gazetecilere yönelik 'Aksiyon Fotoğrafçılığı' adlı seminer gerçekleştirildi. Seminere Alanya'daki çeşitli basın kuruluşlarında çalışan çok sayıda gazeteci katıldı

Genel  

Bowlingde stres attık

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bowling Turnuvası'nda gazeteciler yarıştı ve stres attı

Ziyaret  

AGC’de bayramlaşma

Kurban bayramı dolayısıyla Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) gerçekleştirilen bayramlaşma töreni nohutlu pilav ve kavurma eşliğinde gerçekleştirildi

Genel  

Üyelerimize Ankara'da eğitim

Kadın Sığınma Evleri Projesi kapsamında düzenlenen “Yerel Medya Eğitim Çalışması” 26-28 Mart 2010 tarihleri arasında Ankara Neva Palas Otel'de gerçekleştirildi.

Ziyaret   19 Mayıs 2021, 23:56

AGC Bakü'de

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nden (AGC) bir heyet kardeş cemiyet Azerbaycan Parlamento Jurnalistleri Birliği'nin daveti üzerine Bakü'ye gitti.

Güncel  

Gazetelerimiz sergide

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dim'in girişimleriyle Alanya'nın yerel gazeteleri Marmara İletişim Fakültesi'nde sergilenmeye başlandı

Ziyaret  

Bayram konukları

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’ndeki (AGC) bayramlaşma töreninde, AGC Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dim ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensuplarını ve ziyaretçileri ağırlayarak bayramlarını kutladılar.

Ziyaret  

Plajda iftar buluşması

AGC tarafından geleneksel hale getirilen iftar daveti, her yıl oduğu gibi Hasan’s Happy Wave Su Sporları merkezinde yapıldı

Ziyaret  

Hoşgeldin Kayra

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim ve yönetim kurulu üyeleri, haftalık olağan toplantılarının ardından, geçen hafta ikinci kez baba olan İHA Alanya Temsilcisi ve Haber Alanya Genel Yayın Müdürü, AGC Başkan Yardımcısı Rıza Yanık'ı evinde ziyaret ettiler

Genel  

Atalay: AGC, Türkiye’nin en güzel cemiyeti

Başbakan Erdoğan'ın eski özel danışmanlarından olan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) gazetecilerle buluştu. AGC Başkanı Mehmet Ali Dim'i tebrik eden Atalay "Türkiye'nin her yerinde cemiyetlere gidiyorum. Türkiye'nin en güzel cemiyeti Alanya'da" dedi.

Ziyaret  

Deniz Baykal AGC’de

CHP Genel Başkanlığı görevinden istifa ettikten sonra ilk kez Ankara dışına çıkan Deniz Baykal, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti.

Ziyaret  

Haluk İpek AGC’de

ADALET ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Haluk İpek, tatil için geldiği Alanya’da Alanya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti. AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ve yönetim kurulu üyeleriyle öğle yemeği yiyen İpek, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı.

Ziyaret   19 Mayıs 2021, 23:25

Sinan Çetin’in ziyareti

Alanya'nın tanıtım filmini çekmesi için bir dizi görüşme yapmak üzere Alanya’ya gelen ünlü yönetmen Sinan Çetin AGC’yi de ziyaret etti

Ziyaret   19 Mayıs 2021, 23:25

MHP'li Toskay'ın ziyareti

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı, Devlet eski Bakanı, Antalya Milletvekili Tunca Toskay, Alanya Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret etti.

Ziyaret   19 Mayıs 2021, 23:25

DSP Genel Başkanı Türker'in ziyareti

ALANYA Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim’i AGC Center’da ziyaret eden Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, AGC Center’a hayran kaldı.

Genel   19 Mayıs 2021, 23:24

AGC den kişisel eğitim

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından düzenlenen kişisel gelişim seminerleri çerçevesinde Danışman Nafiye Tunç, basın çalışanlarıyla medya kurumlarında bir araya geldi. Tunç, katılımcılara öfke yönetimi ve özgüven hakkında bilgiler verdi.

Genel   19 Mayıs 2021, 23:23

Gazeteciler için eğitim semineri

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından düzenlenen “Medya Eğitim Programları” kapsamında bir eğitim semineri düzenlendi.