'AGC Medya Başarı Ödülleri' açıklandı | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

'AGC Medya Başarı Ödülleri' açıklandı

'AGC Medya Başarı Ödülleri' açıklandı

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, jüri tarafından belirlenen 'AGC Medya Başarı Ödülleri'nin sahiplerini açıkladı. 
Yarışma jürisinin geçen hafta AGC'de toplandığını söyleyen Dim "Sabah Gazetesi Ankara Genel Yayın Müdürü Osman Altınışık'ın başkanlığındaki jüri, yarışmaya Televizyon, Gazete ve İnternet Haberciliği dallarında katılan toplam 65 eserden 20 eserin sahibini ödüle layık buldu. AGC, her yıl cemiyetimizin merhum Onursal Başkanı ve Alanya gazeteciliğinin duayen ismi Arıkan Yılmaz Dim adına bir ödül veriyor. Bu ödülü bu sene Yeni Alanya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ferit Kesen aldı" dedi. 
'TÜM MESLEKTAŞLARIMI KUTLUYORUM'
Dim, ödül alan gazetecileri açıklarken "Ben ödül alan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Ödül alamayan arkadaşlarımızı da kutluyorum. Çünkü böyle bir yarışmada yer almak da onur verici. Onlara da inşallah önümüzdeki yıllarda ödül verebiliriz. Ödül törenimizi önümüzdeki günlerde belirleyeceğimiz bir tarihte yapacağız. Önümüzde 24 Temmuz Basın Bayramı var. Sansürün kaldırılışının yıldönümü. Bu vesileyle arkadaşlarımızla Dimçayı'nda 23 Temmuz Pazar günü bir piknikte bir araya geleceğiz. Buradan tüm arkadaşlarımızı aileleriyle beraber pikniğimize davet ediyorum. Pikniğimizin yeri ve saatini kendilerine ileteceğiz" dedi. 
İŞTE ÖDÜL DAĞILIMI 
'AGC 2016 Medya Başarı Ödülleri' Yarışması'na toplam 65 eser katıldı. Haber Alanya 1, Gerçek Alanya 4, Yeni Alanya 12, 
Alanya Güneşi 2, Gazipaşa Gündem 1, Gazipaşa Sahil 2, 
Aktüel Alanya 2, Alanya Life 4, Sabah Akdeniz 1, Festival Magazin 4, Discover Turkey 3, Manşet Alanya 1, Kanal A 7, ATV 20 ve Alanya Time 1'er eserle yarıştılar. 
'Gazete Haberi' dalında Gazipaşa Gündem Gazetesi'nden Yakup Kocabaş 'Trilyonluk vurgunlar' başlıklı haberiyle ödülün sahibi olurken, bu dalda Yeni Alanya Gazetesi'nden Yasin Araz 'Oba'da Irkçılık iddiası' başlıklı haberiyle Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. 'Güncel Yazılar' dalında Gerçek Alanya Gazetesi'nden Gülay Şahin 'Düşleri mandalina kokan kadınlar' başlıklı köşe yazısıyla, 'Gezi, İnceleme, Araştırma' dalında Alanya Time Dergisi'nden Oğuz Korum 'Körüklü fotoğrafçılar' başlıklı eseriyle, 'Gazete Röportaj' dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Şerife Çoban 'Bizim Da Vinci' başlıklı çalışmasıyla, 'Magazin' dalında Yeni Alanya Gazetesi'nin magazin eki Portakal'dan Cemali Aygır 'Linet Alanyalı mı?' başlıklı haberiyle, 'Sayfa Düzeni' dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Bircan Subaşı ve Aktüel Alanya Dergisi'nden Sadık Karslı (Jüri Özel Ödülü), 'Spor Haberi' dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Cemali Aygır 'Ayite Alanyalı oldu' başlıklı haberiyle ve 'Reklam Tasarım' dalında Discover Turkey Dergisi'nden Anastasia Petrova Çetinkaya 'Tyrkia Fryd' çalışmasıyla ödüle layık görüldüler. 
'İnternet Gazeteciliği' dalında ödülün sahibi ise bu yıl 'alanyatelevizyonu.com.tr' oldu. 
TELEVİZYON ÖDÜLLERİ 
'TV Haber' dalında ATV'den Vildan Rende, ATV'den Tolga Kaynar (Jüri Özel Ödülü) ve Kanal A'dan Eyüp Burak Gül (Jüri Özel Ödülü) ödüle layık görülürken, 'Spikerlik' dalında da ATV'den Vildan Rende ödül aldı. 'Görüntü Kamera Çalışması' dalında ATV'den Hayati Kaynar, 'Montaj Kurgu' dalında ATV'den Alev Sipahioğlu, 'TV Program' dalında ATV'den Servet Sipahioğlu, 'Kültür Programı' dalında Kanal A'dan Aynur Yüksek, 'TV Reklam' dalında Kanal A'dan Mevlüt Boz, 'Spor Programı' dalında ATV'den İsmail Baysal ve Hakan Dizdaroğlu ödüle layık görüldüler. 
ARIKAN YILMAZ DİM ÖZEL ÖDÜLÜ
AGC Onursal Başkanı merhum Arıkan Yılmaz Dim adına her yıl verilen 'Arıkan Yılmaz Dim Özel Ödülü' ise bu yıl AGC Yönetim Kurulu kararıyla Yeni Alanya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ferit Kesen'e verildi.