Deniz Baykal AGC’de | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

Deniz Baykal AGC’de

Deniz Baykal AGC’de

 CHP Genel Başkanlığı görevinden istifa ettikten sonra ilk kez Ankara dışına çıkan Deniz Baykal, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti.

 

Deniz Baykal’ı burada AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili karşıladı. Baykal’a Antalya milletvekilleri Atilla Emek, Tayfun Süner ve Osman Emek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, CHP İl Başkanı Ahmet Özer Ülken de eşlik etti. Alanya'ya ilçe örgütünün bir buluşmasına katılmak amacıyla geldiğini, bu toplantıda Antalya milletvekili olarak bulunacağını bildiren Baykal, “Geride bıraktığımız siyasi çalkantı sonrası ilk kez bir çalışma gezisinde, kendi seçim bölgemde Antalya'da, Alanya'da sizlerle oluyorum'' dedi. Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim'in Baykal'ın Anadolu buluşmalarına Alanya'da başladığını söylediğine işaret eden Baykal, bunun dostça bir tahmin ve temenni olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Ama ben kapsamlı bir siyasi çalışmayı başlatmak için burada bulunuyor değilim. Burada bir Antalya milletvekili olarak, ilçe örgütümüzün çalışma dayanışma yemeği için geldim. Partimizin emrinde olduğumuz, partimizin çalışmalarına destek vermek istediğimiz için geldim. Yarın da (bugün) Antalya'nın Kumluca ilçesinde benzer bir toplantıya katılacağım. Bunun ötesinde bir siyasi anlam aramaya gerek yok.''

Öte yandan Alanya’nın tanınmış isimlerinden Ali Rıza Gündoğmuş ile Yeni Alanya köşe yazarı Oğuz Korum Baykal’a Alanya’ya özgü şalvar, kasket ve kuşak armağan etti. Baykal, “Ama ibrişim gömlek olmazsa giymem” diyerek espri yaptı. Baykal daha sonra gazetecilerin ısrarı üzerine kuşağı beline giydi, kasketi başına taktı ve Alanya’ya özgü bir de yelek giydi. Gündoğmuş, Korum ve AGC Başkanı ile poz veren Baykal, “Şimdi Alanya’nın tam mevsimi. Aslında şimdi Gedevet Yaylası’na gidip orada dinlenmek vardı ama buna vakit yok” dedi.