Güncel Haber Kategorisi | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

Güncel KATEGORİSİ HABERLERİ

Güncel   2021-09-07 12:05:54

Spor Basını buluştu ...

Spor Basını buluştu ... Başkent Üniversitesi Alanya Kestelspor başkanı Levent Uğur, medya mensuplarıyla bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda, kulüp olarak zorlu süreçleri aşarak bu noktaya geldiklerini söyledi. KAHVALTIDA BULUŞTULAR TFF 3. Lig 2. Grup'ta mücadele edecek olan Başkent Üniversitesi Alanya Kestelspor basın sözcüsü Oğuzhan Şahin, gazetecilerle bir toplantı düzenledi. Keyf-i Ala 'da düzenlenen kahvaltılı toplantıya; kulüp başkanı Levent Uğur, kulüp yöneticileri, Akdeniz Gazteciler Federasyonu (AGF) ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) başkanı Gaye Coşkun, Spor muhabirleri, ulusal medya kuruluşlarının Alanya temsilcileri, yerel medya kuruluşlarının temsilcileri ve internet medya temsilcileri katıldı. ŞAHİN: 'ŞEFFAF KULÜBÜZ' Toplantıya katılanlara teşekkür eden BÜ Alanya Kestelspor basın sözcüsü Oğuzhan Şahin, bu toplantıyı yeni sezon öncesi tanışmak amaçlı düzenlediklerini söyledi. Şahin, "Amacımız BÜ Alanya Kestelspor ile ilgili haberleri en doğru en şeffaf biçimde bizden öğrenmenizi isteriz. Kapımız her zaman açıktır, Kulübümüzle ilgili sormak istediğiniz öğrenmek istediğiniz herşeyi bize sortabilirsiniz" şeklinde konuştu. UĞUR HABERAL'A TEŞEKKÜR ETTİ BÜ Alanya Kestelspor başkanı Levent Uğur'da toplantıya katılanlara takım forması sözü verirken kulüple ilgili bazı bilgiler verdi. Levent Uğur, 'Başkent Üniversitesi Alanya Kestelspor, Türkiye'de sadece 55 takımın bulunduğu 3. Lig'de Alanya'yı temsil etmektedir. Biz amatör ligden buraya düşük bütçelerle ekonomik olarak büyük kulüplerle mücadele ederek geldik. Zorlu süreçlerden geçtik. Alanyamızı en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Yeni sezonda da yine yaş ortalaması genç bir ekiple güçlü bütçelere sahip takımlarla rekabete gireceğiz. Mesela ilk maçta oynayacağımız rakibimiz Iğdırspor, sadece bir oyuncuya bizim kulübün bütçesinin iki katını bulan bir rakamı verdi. Biz böyle rakiplerle mücadele edeceğiz. Zorlu bir gruptayız. Herşeye rağmen iyi bir ekip olduk ve Alanyamızı yine gücümüz ölçüsünde en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi. Uğur, konuşmasında ayrıca kulübün isim sponsoru Başkent Üniversitesi'ne ve Cevahir Haberal'a da teşekkür etti. COŞKUN BAŞARI DİLEDİ AGF ve AGC başkanı Gaye Coşkun da buluşma için Levent Uğur ve Oğuzhan Şahin'e teşekkür ederek, Kestelspor'a yeni sezonda başarılar diledi. Coşkun, "Bizleri her zaman samimi ve sıcakkanlı karşıladınız. Bunun için arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Umarım arzu ettiğiniz istediğiniz başarıları yakalarsınız. Emekleriniz karşılıksız kalmaz. Kazasız belasız başarılı bir sezon geçirmenizi temenni ediyorum" diye konuştu.

Güncel   23 Temmuz 2021, 15:57

DİRENEN FİLİSTİN ALANYA’DA

Filistin’de Anadolu Ajansı muhabirlerinin çektiği fotoğraflardan derlenen, Medya İş Sendikası tarafından Türkiye’yi gezdirilen ‘Direnen Filistin’ konulu fotoğraf sergisi Alanya’da açıldı.

Güncel   23 Temmuz 2021, 15:57

AGC Başkanı Coşkun TGK Yönetiminde

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olağan genel kurulu bugün Ankara'da yapıldı. Divan Başkanlığı'nı TGK Onursal Başkanı Nazmi Bilgin'in yaptığı genel kurulda AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni ve BİK Genel Kurul Üyesi Şevket Erzen divan başkan yardımcısı, Sinan Tunç katip üye oldular.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:23

102. yılda aynı heyecanı yaşıyoruz

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun, ‘Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 102. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi:

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:24

COŞKUYLA KUTLUYORUZ

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında 101. Yılında daha büyük coşkuyla ve ilk gün ki ruhla kutlamayı temenni etti.

Güncel   24 Mayıs 2021, 08:48

Cüneyt Abi’yi kaybettik

Alanya basın sektöründe uzun yıllardır çalışan basın emekçisi Cüneyt Circi, korona virüs nedeniyle verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:24

Alanya HEP arşivini AGC’ye açacak

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler nedeniyle düzenlediği online seminerde Alanya HEP Üniversitesi İletilim ve Medya Fakültesi Bölüm Başkanı Murat Ertan Doğan “Eğitim ve sektör eşgüdümlü ilerlemeli.

Güncel  

Gazetecilere 10 Ocak jesti

'Alanya sizlerle güzel' Gazetecilerle bir araya gelen Başkan Yücel, "Alanya çok güzel bir yer ama sizlerle daha güzel. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte olacağız" diye konuştu.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:25

AGC ödülleri sahiplerini buldu

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin 2019 yılı Medya Başarı Ödülleri’nde başarı gösteren gazeteciler ödüllerini COVİD gölgesinde aldı. AGC yönetimi, ödül almaya hak kazanan başarılı gazetecileri çalıştıkları kurumlarında ziyaret ederek plak ve hediyelerini taktim etti.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:25

Acı kaybımız!

Gazipaşa Gündem Gazetesi sahibi Alanya ve Gazipaşa'da uzun yıllardı gazetecilik mesleğini sürdüren Yakup Kocabaş'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:26

AGC YARIŞMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin 2019 yılı medya başarı ödülleri yarışmasının jüri toplantısı 7 Kasım Cumartesi günü gerçekleşti.

Güncel   21 Mayıs 2021, 22:26

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun - 2020

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bağımsızlık öncesi 1919 yılında Mazhar Müfit Kansu’ya, “Zaferden sonra Hükümet biçimi Cumhuriyet olacaktır!” notunu aldırmasından dört yıl sonra, 29 Ekim 1923 tarihinde “Cumhuriyet İlan” edildi.

Güncel  

10 Kasım 2020

Kurtuluş mücadelemizin kahramanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 82. yıl dönümünde şükran ve minnetle anıyoruz.

Güncel  

AGC’den 24 Temmmuz açıklaması

AGC’den 24 Temmmuz açıklaması Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun basında sansürün kaldırılışının 112. yılında 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada özgür basının toplumların gelişmesinin temelini oluşturduğuna dikkat çekti.

Güncel  

BASIN AÇIKLAMASI - 09.01.2020

Gazetecilerin haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı 10 Ocak 1961 tarihinden itibaren 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.

Güncel  

30 Ağustos

Her yıl kutlandığı gibi bu yıl da coşkuyla kutlayacağımız Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen Büyük Taarruz Türk tarihindeki en kıymetli zaferlerdendir.

Güncel  

AGC Başkanı’ndan kutlama

AGC Başkanı’ndan kutlama Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında AGC üyeleri başta olmak üzere tüm meslektaşlarının bayramını kutladı.

Güncel  

Kuruluş Yıl dönümleri

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan Gaye Coşkun'la birlikte medya kuruluşlarını ziyaret ederek kuruluş yıl dönümlerini kutladı.

Güncel  

Basın Bülteni

BASIN BÜLTENİ Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin 2018 yılı Medya Başarı Ödülleri Yarışması’nın jüri değerlendirme toplantısı 22 Haziran 2019 tarihinde AGC Center’de yapıldı.

Güncel  

Gazetecilerin Kıbrıs çıkarması

Gazetecilerin Kıbrıs çıkarması Alanya-Girne Feribot seferinin ilk yolcusu Antalya ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti yöneticilerinin Kıbrıs temaslarında Başbakan Ersin Tatar ziyareti de vardı. Gazetecileri kabul eden Başbakan, Türkiye-Kıbrıs işbirliğinin önemine değindi.

Güncel  

Bayramınız kutlu olsun

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, yayınladığı mesajında başta AGC üyeleri olmak üzere tüm vatandaşların Bayramını kutladı.

Güncel  

Gazeteciler 10 Ocak'ı kutladı

Alanya Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, ardından kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

Güncel  

AGC'den 'Cumhuriyet Bayramı' mesajı

AGC Başkanı Mehmet Ali Dim "İç ve dıştaki düşmanlarımız, Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik hain hedeflerine 95 yıldır olduğu gibi bundan sonra da ulaşamayacaklar" dedi

Güncel  

'Bir kahramanlık destanı'

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim "Bugün de harici ve dahili düşmanların saldırılarına 30 Ağustos ruhuyla karşı koymak, sağduyulu her vatan evladının görevidir" dedi

Güncel  

'Buruk kutluyoruz'

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda "Türk medyasının örtülü de olsa hala sansür baskısı altında tutulması utanç vericidir" dedi

Güncel  

‘Türkiye dünyaya demokrasi dersi verdi’

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Güncel  

AGC'den zorunlu açıklama

Alanya Gazeteciler Cemiyeti, 'Basın yoluyla şantaj ve tehdit' suçundan hakkında kesinleşmiş mahkumiyet kararı bulunan Servet Sipahioğlu'na ilişkin başlattığı ihraç işlemine yönelik bir açıklama yaptı

Güncel  

Alanya'yı keşfe çıktılar

Alanya'ya gelen Azeri gazeteciler, teleferik ile Alanya Kalesi'ne çıktılar, Tophane'yi gezdiler, Dimçayı serinliğinde mola verip, kendilerini Dim Mağarası'nın büyüleyici atmosferine bıraktılar

Güncel  

Haber Alanya 16 yaşında

Alanya medyasının mihenk taşlarından olan Haber Alanya Gazetesi, 27 Mayıs 2002 tarihinde yayın hayatına başlamıştı

Güncel  

Dim'den 19 Mayıs mesajı

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

Güncel  

AGC'den '3 Mayıs' mesajı

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Dim "Basın özgürlüğü liginde 180 ülke arasında 157’nciliğe gerilememiz çok üzücü ve utanç verici" dedi

Güncel  

Dim 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı kutladı

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında "23 Nisan, milletimizin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı gündür" dedi

Güncel  

Bugün gazetecilerin günü

Alanya Gazeteciler Cemiyeti üyeleri '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle bugün önce Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, ardından da Başkan Yücel'in verdiği kahvaltıda bir araya geldi

Güncel  

Yarın gazetecilerin günü

Alanya Gazeteciler Cemiyeti üyeleri '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle önce Atatürk Anıtı'na çelenk sunacak, ardından Başkan Yücel'in vereceği kahvaltıda buluşacak

Güncel  

Alanya'nın ilk televizyonu ATV 26 yaşında

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya'nın ilk televizyonu olan Alanya Televizyonu'nun (ATV) 26. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda "Alanya medyası, ATV gibi köklü kuruluşlarından aldığı büyük güçle Türkiye'nin en az 50 ilinin medyasını sollamıştır" dedi

Güncel  

AGC’den görkemli tören

AGC'nin Geleneksel 2016 Medya Başarı Ödülleri Töreni Lonicera Otel Balo Salonu'nda gerçekleşti. Gecede ünlü sanatçı Nükhet Duru sahne aldı

Güncel  

Dim'den 30 Ağustos mesajı

TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim "Bugün de harici ve dahili düşmanların saldırılarına 30 Ağustos ruhuyla karşı koymak, sağduyulu her vatan evladının görevidir" dedi

Güncel  

'Buruk kutluyoruz'

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda "Türk medyasının örtülü de olsa hala sansür baskısı altında tutulması utanç vericidir" dedi

Güncel  

Ünlü gazeteciler Alanya’da buluşacak

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin 2015 Medya Başarı Ödülleri Töreni'nin ünlü konukları arasında 15 Temmuz kahramanlarından TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile televizyoncu İsmail Küçükkaya ve Hürriyet Yazarı Vahap Munyar da olacak

Güncel  

Moskova’ya AGC çıkartması

Her yıl Moskova’da açılan Rusya Turizm Fuarı’na (Mart 2012) ilk defa Alanya Gazeteciler Cemiyeti’ni temsilen 5 AGC üyesi gazeteci katıldı

Güncel  

Gazetelerimiz sergide

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dim'in girişimleriyle Alanya'nın yerel gazeteleri Marmara İletişim Fakültesi'nde sergilenmeye başlandı