Medya Başarı Ödülleri Töreni büyüledi | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

Medya Başarı Ödülleri Töreni büyüledi

Medya Başarı Ödülleri Töreni büyüledi

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) geleneksel hale getirdiği Medya Başarı Ödülleri töreni Lonicera Otel'de gerçekleştirildi. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamayan tören, bu yıl görkemi ile önceki yılları aratmadı. Basın mensuplarının stres atıp eğlenirken ödüllerini aldığı muhteşem geceye Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdoğan Aslan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i temsilen Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci, Alanya Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Onursal Başkanı Mevlüt Yeni, AGC Onursal Başkanı Mehmet Ali Dim, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler,  Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş,  Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Burak Mindivanlı, İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İYİ Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan siyasiler, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Fatma Taşpınar oda ve dernek başkanları ile basın mensupları katıldı. 

ÖDÜL GECESİ
Cemiyetin hazırlamış olduğu gecede, 2020 Yılı Medya Başarı Ödülleri'ne layık görülen 18 eserin sahibi, ödüllerine kavuştu. Gazete alanında, gazete haberi ile Gerçek Alanya Gazetesi'nden Kemal Cengiz, Gazete haberi ile jüri özel ödülü İhlas Haber Ajansı'ndan (İHA) Erdal Anak, Güncel yazı ile Alanya Postası Gazetesi'nden Ali Özsoy, Gezi-İnceleme-Araştırma ile Yeni Alanya Gazetesi'nden Oğuz Korum, röportaj ile Demirören Haber Ajansı'ndan (DHA) Burcu Mutlu, sayfa düzeni ile Yeni Alanya Gazetesi'nden Dündar Çetin, reklam tasarım ile Haberci Alanya Gazetesi'nden Anastassia Çetinkaya, magazin ile Yeni Alanya Gazetesi'nden Cemali Aygır, fotoğraf ile Yeni Alanya Gazetesi'nden Enes Subaşı ödül aldı. TV dalında ise, TV haberi ile Alanya Posta TV'den Özgür Yılmaz, görüntü kamera çalışması ile Kanal A'dan Mustafa Yüksek, montaj kurgu ile Dim TV'den Ramazan Özdemir, TV programı ile Kanal A'dan Elif Nur Yüksek, Spikerlik ile Alanya Posta TV'den Rayıf Doğrulu, kültür programı ile Alanya Posta TV'den Raşit Raşitoğlu, TV spor programı ile Dim TV'den Uğur Veysel Okşar ve Cemali Aygır, internet gazetesi alanında da yenialanya.com ile Enes Subaşı ödüle layık görüldü. 

ARIKAN YILMAZ DİM ÖZEL ÖDÜLÜ ŞATANA’YA
2020 yılı Medya Başarı Ödülleri’nin yanı sıra, Arıkan Yılmaz Dim Özel Ödülü de, AGC'nin Genel Sekreteri Necati Şatana'ya AGC Onursal Başkanı Mehmet Ali Dim tarafından verildi. 

'MUTLULULUĞUMUZ ARTTI'
Pandemi nedeniyle uzun bir süre bir araya gelinemediğini, bu nedenle de bu gecede bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarının altını çizen AGC Başkanı Gaye Coşkun, "Malumunuz, insanlık 2 yıldır daha önce hiç yaşanmadığı kadar hızlı yayılan bir salgınla mücadele ediyor. Salgın elbette biz medya emekçilerini de olumsuz etkiledi. Uzaktan çalıştık, maske ve mesafe ile sınırlandık, birbirimizle kucaklaşamadık, hastalarımız, kayıplarımız oldu, üzüldük. Pandemide medya sektörünün olağan gelirleri azaldı. Bu durum maalesef en çok medya emekçilerini etkiledi.  Aynı şekilde, pandemi sürecinde kalabalık ortam oluşturulmaması amacı ile başta eğitim olmak üzere medya emekçilerinin bir araya geleceği organizasyonlar yapılamadı. 2019 yılı medya başarı ödülleri törenini de organize edemedik. Bu nedenle bu akşam burada bir araya gelebilmiş olmamız daha anlamlı hale geldi, mutluluğumuzu artırdı" dedi.

AKDENİZ'İN TEMSİLCİSİ OLDUK
Pandemiye rağmen Alanya Gazeteciler Cemiyeti yönetimi olarak durmadıklarını, sorumluluklarını unutmadıklarını belirten Coşkun, cemiyetin üyelerine yönelik yaptığı çalışmaları anlattı. " Daha önce ortaya koyduğumuz vizyonumuz çerçevesinde çalışmalarımıza devam ettik. Peki neler yaptık? Cemiyetimiz Akdeniz Bölgesinde medya örgütlerinin liderliğini üstlendi. Cemiyet başkanımız, AGF Genel Başkanı oldu. Aynı vizyonla Türkiye'deki en üst medya örgütü TGK'nın yönetimine girdik. Cemiyet Başkanımız TGK Genel Başkan Yardımcısı seçildi. Kurumsallaşma çalışmalarımız vizyonumuz doğrultusunda devam etti. 

'CEMİYETLERE ÖRNEK OLDUK'
Üyelik kartlarımızı barkodlu olarak yeniledik, bu niteliği ile kartlarımız pek çok cemiyete örnek oldu. Bu arada Wikipedia adlı internet ansiklopedisinde ülkemizden tanımlanan iki cemiyetten birisi olduk. 

EĞİTİM ATAĞI
AHEP Üniversitesi ile  anlaşarak üyelerimize ücretsiz yüksek lisans imkanı sağladık. Bu üniversitemiz ile işbirliğimiz sayesinde önümüzdeki haftalarda Tasarım ve Animasyon eğitim programımız da başlayacak. 

İNDİRİM ANLAŞMALARI
Üye odaklı çalıştık. Anadolu Hastanesi'nden sonra Başkent Ünv. Hastanesi ve Lazer Göz Merkezi ile de indirim anlaşması sağladık. Pandeminin getirmiş olduğu ekonomik olumsuzlukların bertaraf edilmesine katkı sunmak amacı ile akaryakıt istasyonu, tüp gaz, market, kasap, giyim ve restorantlarla iskontulu alış veriş imkanı sağlayan anlaşmalara imza attık" dedi.

TOKİ ÇALIŞMAMIZ DURMADI 
Basın camiasının en büyük istekleri arasında yer alan 'ev hayali'ne de adım adım yaklaşıldığını ifade eden Coşkun, "Meslektaşlarımızın uzun yıllardan bu yana bir hayali var; ev sahibi olmak. Bu konudaki çalışmalarımızı somutlaştırdık. Demirtaş'ta arsa tahsisini yaptırdık, TOKİ Finansman Şubesi tarafından talebimiz yatırım dairesine gönderildi. Bu çalışma konusunda desteklerini esirgemeyen ve yakından takip eden Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti ilçe Başkanımız Mustafa Toklu'ya teşekkür ederiz. Çalışmalarımıza dair detaylı bilgileri 4 Aralık'ta yapacağımız genel kurulumuzda üyelerimizin değerlendirmesine sunacağız" diye konuştu. 

TEBRİK VE TEŞEKKÜR
Jüri üyelerine ve ödül alan basın mensuplarını teşekkür ve tebrik eden Coşkun, "Yarışmanın juri üyeleri AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni’ye, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel’e, Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün’e ve AGF Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Karahan’a teşekkür ederim. Yarışmaya katılan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Ödül alan arkadaşlarımı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

STRES ATTILAR
Sınırsız eğlencenin olduğu gecede basın mensupları doyasıya eğlendi. Muhteşem sahne performansı ve şarkıları ile Shaman's Band geceye renk katarken, gazeteciler sahne önünden bir an olsun ayrılmadı.

TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ
Öte yandan geceye katkı sunan firma ve kurumlara da Başkan Coşkun tarafından plaket takdim edildi. Lonicere Otel adına Uğur Sipahioğlu'na, Alanyum AVM Genel Müdürü Ahmet Paşaoğlu'na plaketlerini AGC Başkanı verdi. AGC geçmiş dönem Başkanı Fazıl Tunç Anadolu Hastanesi Genel Müdürü Hasan Peksel’e,  AGC geçmiş dönem başkanı Necat Masatlı Başkent Hastanesi doktolarından Hüsamettin Akküçük’e ve AGC Kurucu Başkanı Hayrettin Barbaros Hilmi Yılmaz’a plaket taktim ettiler. Gecede sahne alan Shanman's Band grubu gazetecileri gönüllerince eğlendirdi. Gurubun plaketini AGC Başkanı Gaye Coşkun Hikmet Türen ve ekibine taktim etti.