Azeri vekillerden AGC'ye ziyaret | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

Azeri vekillerden AGC'ye ziyaret

Azeri vekillerden AGC'ye ziyaret

BİR dizi etkinlik gerçekleştirmek üzere Alanya’da bulunan, Azerbaycan Milletvekili Gazeteci-Yazar Doç. Dr. Ganire Paşayeva, Prof. Dr. Musa Qasimli, Nizami Jafarov ve Azerbaycan ATV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rauf Dadaşov'u AGC'de Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili Mehmet Ali Dim ve yönetimi karşıladı.
'TEK MİLLET İKİ DEVLET VE KARDEŞLERİZ'
Programda konuşan AGC Başkanı Dim, "Türkiye ile kardeş Azerbaycan arasındaki ilişki her zaman kardeşlik üzerine olmuştur ve hep söylediğimiz bir şey vardır, tek millet iki devlettir. Bu toplumlar birdir. Topraklar ayrı olsa da kalp ve gönül bağlılığı vardır. Azerbaycan ile birlikte ortak çalışmalarımız var. Biz ne zaman Azerbaycan'a gitsek bizi hep iyi ağırlıyorlar, bizi evimizde gibi hissettiriyorlar. Vekillerimizle de bir çok kez bir araya geldik. Bugün de cemiyetimize geldiler umarız daha sık görüşebilir, birlikte bir çok çalışma yapabiliriz" dedi.
'AZERBAYCAN CADDESİ TALEP ETTİK'
Azerbaycan Milletvekili Gazeteci-Yazar Doç. Dr. Ganire Paşayeva da, "Biz de burada olmaktan çok mutluyuz. Burada bize ve Azerbaycan'a karşı olan hassasiyet için de teşekkür ederiz. Buradaki kardeşlerimizin desteğini her zaman görüyoruz. Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel de bugün gelmemizde vesile oldu. Alanya'da biz de bir çok proje hayal ettik. Özellikle jazz festivali ile ilgili Azerbaycan'ın Sovyet işgalinden kurtuluşu ile alakalı bir günün bize ayrılması söz konusuydu. Alanya bizim için önemli bir yer. Alanya Belediyesi'nden de bazı taleplerimiz oldu. Alanya'da bir Azerbaycan caddesi olsun, Karabağ parkı olsun dedik. Kendisi de ilgileneceğini söyledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da sağolsun her platformda Azerbaycan haklarını gözetiyor. AGC'ye de teşekkür ederiz her konuya çok hassas yaklaşıyorlar. İki ülke arasındaki bağları güçlendiriyorlar" diye konuştu.
'KARDEŞLİĞİMİZ HER ZAMAN BAKİDİR'
Prof. Dr. Musa Qasimli ise şöyle konuştu: "Türkiye ile Azerbaycan her zaman kardeş milletler olmuştur. Alanya'nın, AGC'nin de özellikle bizim için önemi büyüktür. Her zaman bizlerle iletişim halindeler. Kardeşliğimiz her zaman bakidir."