Anadolu basını Suriye sınırında | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

Anadolu basını Suriye sınırında

Anadolu basını Suriye sınırında

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) 56'ncı Başkanlar Konseyi toplantısı için Osmaniye'ye giden TGF heyeti, Hatay'ın Hassa ilçesi yakınındaki Suriye sınırına giderek, orada görev yapan Mehmetçikler ile gazetecilere moral verdi. Heyette Alanya'dan TGF Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim de yer aldı. 

TGF'ye üye meslek kuruluşlarının temsilcileri ve yönetimiyle birlikte gerçekleştirdiği ziyarette konuşan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Türkiye'nin her açıdan çok yönlü bir mücadele içerisinde olduğunu ve Türk basınının bütün gücüyle devletin yanında olduğunu belirtti. Karaca, şunları kaydetti: "Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz toplantımızın bizim için en anlamlı bölümü, Hassa sınırı ziyaretidir. Bölgede askerlerimizle ve meslektaşlarımızla kucaklaşmak, bizlere özel duygular yaşattı. Türk basını olarak, bugün Suriye ve Irak sınırında yoğunlaşan bu tehdidin bertaraf edilmesine çalışan ve şu günlerde göğsünü düşmana vatanı için siper eden Mehmetçiğimizin yanındayız. Şanlı ordumuz, hainlerin kökünü kazıyacak ve onlara destek veren emperyalistlerin ülkemizle ilgili heveslerini kursaklarında bırakacaktır."  
Mehmet Ali Dim de Suriye sınırında bulunan a Haber ekibinin sorularını yanıtladı. Dim, Suriye sınırında Alanya'nın yeni nesil televizyon kanalı Dim TV (dimtv.tv) için de bir değerlendirme yaptı.

TGF'NİN OSMANİYE TEMASLARI 
TGF, Suriye sınırı ziyareti öncesi Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde yapılacak 56. Başkanlar Konseyi toplantısı öncesi aylık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantı gündeminin belirlenmesinin ardından Mehmet Ali Dim'in de yer aldığı TGF heyeti, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun'u ziyaret etti. Zeytindalı Harekatı'nın konuşulduğu ziyaretin ardından TGF heyeti 56'ncı Başkanlar Konseyi toplantısına verdiği destekten dolayı Vali Coşkun'a teşekkür plaketi verdi. Coşkun ise TGF heyetine geleneksel dokuma halı hediye etti.TGF heyetinin ikinci durağı Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara oldu. Heyet, Kara'ya da teşekkür plaketi takdim etti. Heyetin ziyaret edip teşekkür plaketi verdiği son isim Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk oldu.