ALKOD’la yardım kampanyası | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

ALKOD’la yardım kampanyası

ALKOD’la yardım kampanyası

ALANYA Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ile Alanya Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği (ALKOD) işbirliğiyle gerçekleştirilen “Bir Paket De Sizden Olsun” isimli yardım kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda hafta sonu düzenlenen yardım kampanyasıyla yaklaşık 400 adet yardım paketi muhtaç ailelere ulaştırıldı. 
Düzenlenen yardım kampanyası için ilk önce Gümüşkavak Köyü'ne gidildi. Burada yardımlar köy muhtarı Yücel Sezel'e teslim edildi. Yardım kampanyası ile ilgili konuşan ALKOD Başkanı Ömer Göker, "ALKOD ve AGC’nin birlikte düzenlemiş olduğu yardım kampanyasının ikincisini yapıyoruz. Köyde bulunan yaklaşık 20'ye yakın muhtaç aileye yardımlarını ulaştırmak amacıyla geldik. Muhtarımıza paketleri teslim ettik. Kampanyamız çığ gibi büyüyor. Halkımız çok duyarlı. Kampanyaya destek veren tüm halkımızı kutluyorum. Bu özverinin devam etmesini istiyorum. Çünkü, hakikaten Torosların üzerine çıktığımızda yardıma muhtaç çok aile var. Biz kıyı şeridinde bunları hiç hissetmiyorduk ama gittiğimiz evlerde gördük ki, çok zor durumda olan insanlar var. Herkesin sağduyulu ve duyarlı olmasını istiyorum. 1 paket dahi olsa bu gariban insanlara göndermelerini rica ediyorum" dedi. 
Köy muhtarı Yücel Sezel de, "Köylerimizde 1 paket alıp evine götüremeyecek insanlarımız var. Bu projeyi başlatan ALKOD Başkanı Göker'e, onun ekibine AGC'ye ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 
Tek odalı ucube bir evde yaşayan 6 kişilik aileyle yakından ilgilenen ALKOD Başkanı Ömer Göker, Ali ve Emine Avara çiftinin derme çatma bir barakada yaşadığını öğrendi. 2 kız 2 erkek olmak üzere toplam 4 çocukları bulanan ailenin zor şartlarda yaşadığını gören Göker, “Karşılaştığımız manzara karşısında inanın çok şaşırdık. Alanya merkezle kırsalı arasında uçurumlar var, buna şahit olduk. 2011 yılında bu insanlar banyosu, tuvaleti, mutfağı bırakın bunları suyu bulunmayan tek göz evde yaşıyorlar. Buraya ev demek de mümkün değil. Ali ağabeyimizin bir gözü görmüyor ve bir bacağı tutmuyor, yürümekte zorlanıyor. Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İsmail Başaran'la görüştük. Kendilerine yardımcı olacaklarına dair söz aldık. Avara çifti tüm imkansızlıklara rağmen çocuklarını okula gönderiyor. Biz dernek olarak kendilerine yardım eli uzattık. Alanya halkının çok duyarlı olduğunu biliyorum. Avara ailesine ve yardıma muhtaç tüm ailelere yardım ulaştırmak isteyen hayırseverlerimiz ALKOD'a ulaşabilirler. Biz dernek olarak hayırseverlerle yardıma muhtaçlar arasında köprü görevi görmeye hazırız" dedi.