AGC'de yeni yönetim iş başında | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

AGC'de yeni yönetim iş başında

AGC'de yeni yönetim iş başında

Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen genel kurula Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, siyasiler ile gazeteciler cemiyetinin üyeleri katıldı.

Genel kurul öncesinde ‘AGC 2017 Yılı Medya Başarı Ödülleri Töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninin ardından genel kurula geçildi. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda AGC faaliyet raporunun sunulmasının ardından oluşturulan divanın başkanlığına Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni seçildi. 
Divan başkanlığına seçilen Yeni, basının birbirine destek olması gerektiğine dikkat çekti. Yeni, “Alanya ve Antalya olarak birlik beraberliğe, birbirimize daha çok dokunmaya, sektörün birikmiş sorunlarının çözümüne odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum. Tek kadın aday çok güzel bir hareket. Daha fazla ilan alanlarımızı nasıl çoğaltırız? Bir fazla meslektaşımıza nasıl ekmek kazandıracağız buna bakmamız lazım” dedi.

Yönetim ve denetim kurulu faaliyetlerinin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından TOKİ ile sözleşme yapma ile AGC’ye üst kurullara üye olma ve ayrılma konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi maddeleri kabul edildi. Çeşitli maddelerin görüşülmesinin ardından divana tek aday olan Gaye Coşkun’un listesi sunuldu. Üyelere ibra edilen liste oy birliği ile kabul edildi.

Gaye Coşkun’un listesi şu isimlerden oluştu:

Başkan
Gaye Coşkun
Yönetim Kurulu Asil
Ahmet Tunç
Ali Doğan
Barış Başar
Emel Yüzbaşıoğlu
Ferit Kesen
Engin Anak
Mehmet çelik
Mustafa Sucu
Mustafa Bayır
Necati Şatana
Yağmur Mercimek
Zeliha Basar
Denetim Kurulu Asil
Ercan Yıldırım
Burak Gül
Özgür Yılmaz

Onur Kurulu Asil
Şaban Alma
Mustafa Kurt
Cuma Kayacı
Üst Kurul Delegeleri
Fazıl Tunç
Cevdet Zamanoğlu
Mehmet Ali Gürses
Seda Kara
Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Delegeleri
İmran Çelik Karlı
Hasan Özmen
Ülkü Arslan
Erkan Uysal