AGC'de Alanyaspor buluşması | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

AGC'de Alanyaspor buluşması

AGC'de Alanyaspor buluşması

SÜPER Lig'deki temsilcimiz Aytemiz Alanyaspor'un başkanı Hasan Çavuşoğlu, teknik direktörü Hikmet Karaman ve futbolcular Efecan Karaca ile Remy Riou, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) konuğu oldular. AGC Center'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Beşiktaş'a transfer olan Vagner Love'ın geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından yaptığı paylaşımı değerlendirdi. Love'ın açıklamasını talihsiz bulduğunu söyleyen Çavuşoğlu, "Vagner Love Alanyaspor'a geldiğinde 'Tatile geldi' dediler ama şimdi ülkemizin güzide kulüplerinden Beşiktaş'a transfer oldu. Alnımız açık. Vagner'in açıklamalarının ise talihsiz olduğunu düşünüyorum. Kulübümüzde bugüne kadar hiçbir oyuncunun alacağı kalmamıştır. Bizde bir maaş alacağı vardı. Umarım o da hatasının farkına vararak bu talihsiz açıklamasını düzeltecektir" dedi. 
 
'TRANSFER YAPACAĞIZ'
Yönetim kurulu olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun desteğini hiçbir zaman esirgemediğini ve günde 2-3 kez takımın durumu ile ilgili kendisinden bilgi aldığını söyledi. Şehrin ise takıma yeterince sahip çıkmadığını söyleyen Çavuşoğlu, "Sanki Alanyaspor başka bir şehrin takımıymış gibi şehrin dinamikleri bir türlü sahip çıkamadılar. Sadece bakan beyin ve bürokratların sahip çıkmasıyla olmuyor. Bizim emeklerimizin karşılığı bu olmamalı diye düşünüyorum. Bakıyorsunuz, insanların futbolla alakası yok ama iş konuşmaya gelince yönetimin arkasından atıp tutuyorlar. Daha bir kombine veya bilet bile alıp maç izlememiş ama lafa gelince en çok onlar konuşuyor. Herkesi onore etmeye çalışıyoruz ama kimse bizler için bunu yapmıyor" dedi. Yönetim olarak transfer çalışmalarını da sürdürdüklerini söyleyen başkan Hasan Çavuşoğlu, "Alanyaspor yönetim kurulu ve teknik heyeti olarak biz profesyonellerin belirlediği yerlere transferlerimizi yapıyoruz. Forvet transferimiz de olacak. Alanya halkı transfer istiyor ama biz transferi halkın isteğine göre değil, ihtiyacımıza göre yapıyoruz. Birkaç gün içerisinde güzel haberler vereceğiz" dedi. 
 
'VAGNER OLAYI TAM DERSLİK'
Alanyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman: İşimizin bu sezon açısından kolay olmadığını biliyoruz. Bursa maçının ardından başkanımız ve yönetim kurulumuza teşekkür ettim. Bazen bir oyuncu çok oyuncu demektir. Çünkü bir önceki maçı hatırladığımızda, hamle yapacak şans bulamıyorsunuz. Başkalarına göre kulübede çok oyuncu var ama benim düşüncem farklı. Lucas Villafanez'in gelmesi çok önemli. Yönetimi ayrıca kutlamak istiyorum. Vagner Love olayı ise başlı başına bir ders olayı, kurslarda işlenebilecek bir seminer olayı. Son haftalarda yoğun günler geçirdik. Buna rağmen Lucas'ın takıma katılması ve başarılı bir performans sergilemesi teknik heyet ve takım açısından büyük moral oldu. Maçı da 3 puanla bitirdikten sonra, transfer sezonunu da tamamlamak istiyoruz. Şuanda 9 takım küme düşme potasında. Biz o potaya girmek istemiyoruz. O potaya girersek bu lig sonuna kadar devam eder" dedi. 
 
'ALANYASPOR MARKADIR'
Toplantıda konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanyaspor'un Alanya'nın adını ülke genelinde ve dünyada başarıyla temsil ettiğini söyledi. Dim, "AGC'de bugün Alanyamızın bayrağını ve ismini gururla taşıyan sayın başkan Hasan Çavuşoğlu ve hocamız Hikmet Karaman'ı basınımız bir araya geldi. Bu hafta çok güzel ve çok net bir galibiyet aldı. Bu 3 puan bizleri ve herkesi mutlu etti. Bu galibiyetin ardından böyle bir toplantının gerçekleşmesi ayrıca bir mutluluk kaynağı oldu. Alanyaspor bizim gözbebeğimiz. Türkiye'nin her yerinde, Avrupa'nın her yerinde adından sıkça söz edilen bir takım haline geldik. Avrupa'da iddia oynayan herkes Alanyaspor'un maçlarını bol gollü geçtiği için yakından takip ediyor. Alanyaspor'a desteğimiz hep vardı, sürecek. Zor günlerden geldik. Bugünleri hayal eden çok az kişi vardık. İnanıyoruz ki ligin ikinci yarısında Hikmet hocamızla birlikte büyük bir çıkış yakalayacağız. Bu yıl ligde kalırız ama önümüzdeki yıl daha büyük bir başarı yakalayabilir miyiz, belki Avrupa arenasında yer alabilir miyiz bu da bizim için önemli.