AGC, AGF Yönetiminde | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

AGC, AGF Yönetiminde

AGC, AGF Yönetiminde

AGC, AGF Yönetiminde 

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu 3.Olağan Genel Kurulu seçimlerinde Mevlüt Yeni oy birliği ile yeniden genel başkanlığa seçilerek güven tazeledi. Alanya GC Başkanı Gaye Coşkun da AGF Genel Sekreterliğine seçildi. 
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 3. Genel Kurulu Kemer’de bulunan Fame Residence Otel’de yapıldı. Toplantıya Antalya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Burdur, İsparta, Alanya ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği delegeleri katıldı. Kongreye Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Sivil Toplumla İlişkiler Antalya İl Müdürü Hüseyin Kurtay katılarak delegelere hitaben medyanın önemi üzerine birer konuşma yaptılar. Tek liste ile gidilen genel kurulda 2 dönemdir AGF başkanlığı yapan Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni yeniden oy birliği ile Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı seçildi.
'GÖVDESİNİ TAŞIN ALTINA KOYAN KURUM'
Mevlüt Yeni kongrede delegelere hitaben yaptığı konuşmada kendisini yeniden genel başkanlığına seçtikleri için teşekkür ederek, "Kuruluşumuzdan bu yana emeği geçen bu günlere gelmemizde bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. AGF Akdeniz Bölgesinin medya çatı örgütüdür. Biz ye iç gez federasyonu veya cemiyetileri değiliz. Bölgedeki meslektaşlarımızın sorunları, dertleri bizim derdimizdir. Sorunlarımızın çözümü için, birlik beraberlik için, bölgesel bir yapılanmaya ihtiyaç vardı. Bizler bu amaca hizmet etmek üzere yola çıktık emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Kimsenin arka bahçesi değiliz, tabela derneği, federasyonu asla değiliz. Sektörümüzün sorunları için il il çalışmaya devam edeceğiz. AGF sadece kendi sektörünün sorunlarına değil, var olduğumuz bölge ve illerin tanıtımına, sorunların çözümüne katkı koymak adına elini değil gövdesini taşın altına koyan bir kurumdur" ifadelerinde bulundu. 
ALANYA GC BAŞKANI’NA ÖNEMLİ GÖREV  
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu 9 cemiyetten oluştu. Antalya GC Başkanı Mevlüt Yeni’nin genel başkan olduğu federasyon yönetimi Ali Cihangir (Osmaniye), Şevket Karahan (Isparta), Ahmet Yetişen (Hatay), Ahmet Duran Yenigün (Kemer), Gaye Coşkun (Alanya) Didem Gürses (Kıbrıs) Adnan Taraşlı (Kıbrıs), Arslan Deveboylu (Kahramanmaraş) Cemiyet Başkanlarından oluştu. Yönetim Kurulu kendi arasında yaptığı ilk toplantıda görev dağılımını da sağladı. Alanya GC Başkanı Gaye Coşkun’un Genel Sekreter, Ahmet Duran Yenigün Mali Sekreter, Şevket Karahan ve Didem Gürses Başkan Vekili, Ali Cihangir, Ahmet Yetişen, Adnan Taraşlı, Arslan Deveboylu Başkan Yardımcıları oldu.