10 Ocak’ı AGC Alanya’da TGF Ankara’da kutladı | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

10 Ocak’ı AGC Alanya’da TGF Ankara’da kutladı

10 Ocak’ı AGC Alanya’da TGF Ankara’da kutladı

ALANYA'DA 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı. Etkinlik kapsamında gazeteciler Atatürk Anıtı'na çelenk sundular. Daha sonra saygı duruşunda bulunan gazeteciler, İstiklal Marşı'nı okudular. Buradaki etkinliğin sona ermesinden sonra gazetecilere Alanya'daki Karadenizliler Derneği lokalinde Ufuk Eğitim Kurumları tarafından kahvaltı verildi. Basın çalışanlarını bir araya getiren etkinlikle ilgili konuşan Özel Hayat Ufuk Koleji Müdürü Muhterem Kılınç, "Bizler gazetecilerle sürekli birlikte olan ve birbirine ihtiyacı olan insanlarız. Ufuk Eğitim Kurumları olarak çalışan emekçi gazetecilerimizle kahvaltı sebebiyle birlikte olmak istedik" dedi. 
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Anıtkabir’e çıkarak çelenk bıraktı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 36. Başkanlar Konseyi Toplantısı için Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde Ankara’da bir araya gelen 60’a yakın federasyon üyesi cemiyet başkanı, temasları kapsamında ilk olarak Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkarak, saygı duruşunda bulundu, çelenk bıraktı. 
TGF heyeti adına Anıtkabir özel anı defterini imzalayan TGF Genel Başkanı Atilla Sertel, deftere şunları yazdı: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı, yönetim kurulu üyeleri, ülkemizin dört bir yanından gelen Cemiyet başkanları olarak aydınlattığınız yolda yürüyoruz. Bu ülkenin evlatları, gazeteciler olarak sizin söylediğiniz ‘Basın özgürlüğünden doğacak mahsurları giderecek yegane çare yine basın özgürlüğüdür’ sözlerini şiar edinerek basın ve ifade özgürlüğü mücadelemizi sürdürüyoruz. Tam bağımsız, demokratik, laik bir Türkiye’de herkesin kardeşçe yaşayacağı dönemi yaratmak ve yaşatmak umuduyla sevgi, saygı ve bağlılıklarımızı sunuyoruz.”