TGF 40. Başkanlar Konseyi’ne ev sahipliği yaptık | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

TGF 40. Başkanlar Konseyi’ne ev sahipliği yaptık

TGF 40. Başkanlar Konseyi’ne ev sahipliği yaptık

2-4 Kasım 2012 tarihlerinde Alaiye Resort Hotel'de gerçekleştirilen  toplantıya Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Atilla Sertel ve 70 basın meslek örgütü başkanının yanı sıra,Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay da katıldı.
TGF Genel Başkan Yardımcısı ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, toplantı için Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütlenmesi olan TGF'ye bağlı 76 basın meslek örgütünden 70’inin  başkan veya temsilcilerinin Alanya'ya geldiğini belirterek "Anadolu’nun farklı köşelerinden gelen  başkanlar Alaiye Resort Hotel’de 3 gün boyunca ağırlandılar. Katılım sayısı TGF tarihinin rekorudur. Bu da Alanya’nın farkıdır. Organizasyona destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim" dedi. Dim, Alanya’da 1998 yılında 9’uncusu gerçekleştirilen TGF Başkanlar Konseyi toplantısına, 14 yıl aradan sonra ikinci kez ev sahipliği yaptıklarını belirtti. 
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 40. Başkanlar Konseyi toplantısının ardından Alaiye Resort&SPA Hotel'de gerçekleştirilen gala yemeğinde başkanlar keyifli bir gece geçirdi 
Gala yemeği, TGF Genel Başkanı Atilla Sertel ile TGF Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim'in, 40. Başkanlar Konseyi toplantısına ev sahipliği yapan Alaiye Resort&SPA Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Uysal'a teşekkür plaketi vermesiyle başladı. 
Gala yemeğine TGF Genel Başkanı Sertel'in yanı sıra, Türkiye'nin çeşitli yörelerinden gelen 70 basın meslek örgütü başkanı, eşleri, AGC'nin Azerbaycan'daki kardeşi Bakü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Elşad Eyvazlı ile Azeri ve Alanyalı gazeteciler katıldı.
Alaiye Resort&SPA Hotel'in muhteşem yemekleri ve özel sunumuyla yenen gala yemeğinin ardından Alanya'nın sevilen seslerinden İhsan Tunç sahne aldı. Tunç muhteşem sesi ve yorumuyla, başkanlara unutulmaz bir gece yaşattı. İhsan Tunç'un ardından sahne alan bazı başkanlar, stand-up gösterileriyle salonu kahkahaya boğdu. Ardından başkanlar, kendi seslendirdikleri şarkılarla eğlendiler. 
Gecenin sonunda ise AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, başkanlara Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi'ndeki mahkumlara yaptırdığı Alanya figürleriyle süslü su kabağı hediye etti.