'Minnettarız' | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

'Minnettarız'

'Minnettarız'

ALANYA Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili Mehmet Ali Dim, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında "Türk milleti, 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale'de unutulmayacak bir destan yazmıştır. Milletimiz, bu destanı yazarken vatanının bütünlüğü ve bağımsızlığı için gerektiğinde gözünü bile kırpmadan canını seve seve feda edebileceğini bir kez daha kanıtlamıştır. Çok kritik günlerden geçiyoruz. Terörün birlik ve beraberliğimizi tehdit ettiği şu günlerde Çanakkale Zaferi'nin çok iyi anlatılması ve anlaşılması şart olmuştur" dedi. 
'EN ÖNEMLİ KAHRAMANLIK DESTANI'
Çanakkale Zaferi’nin, dünya tarihinin en önemli kahramanlık destanı olduğunu belirten Dim, "Bu zafer, vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neler başarabileceğini bütün dünyaya göstermiştir. Çanakkale’de destan yazanlara minnet borçluyuz. Bu nedenle 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Türk Milleti için kutsaldır. Çanakkale, aynı zamanda Kurtuluş Savaşımızın meşalesinin yakıldığı, Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri dehasının ve liderlik ruhunun ortaya çıktığı yerdir. Millet olarak, Çanakkale’de ortaya koyduğumuz birlik ve bütünlüğe, yüksek ruha her zaman ihtiyacımızın olduğu kesindir" dedi.
Bugünlerimizi aziz şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu vurgulayan Dim "Bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimizin ölümsüz hatıralarına her zaman sahip çıkacağız. Bu vesileyle vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diler, gazilerimize şükranlarımızı sunarız" dedi.