AGF'ye AGC damgası | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

AGF'ye AGC damgası

AGF'ye AGC damgası

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF)  Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (AGC) Gaye Coşkun seçildi. 
Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ndeki kongrenin Divan Başkanlığını Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel yaptı. AGF'nin olağanüstü genel kurulunda Kurucu Başkan ve 9 yıldır Genel Başkanlık görevini sürdüren Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan Mevlüt Yeni, tek liste halinde gidilen kongrede görevini federasyonun genel sekreteri AGC Başkanı Gaye Coşkun'a devretti. 
AGF Genel Kurulu'nda tüzük değişikliğine de karar verilirken, delegelerin önergesi ile oy birliği ile kurucu Genel Başkan Mevlüt Yeni'nin Onursal Başkan olmasına da karar verildi. 
Görevi devreden Yeni, açıklamasında 
"9 yıldır onurla gururla sürdürdüğüm kurucu başkanı da olduğum Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığını bayrağını bir kadın gazeteci Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı sevgili kardeşim Gaye Coşkun'a devretmenin onurunu gururunu yaşıyorum. Ben hayatta olduğum sürece başta evladımız Akdeniz Gazeteciler Federasyonu olmak üzere içinde olmaktan onur duyduğum Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna destek olmaya devam edeceğim. Bu vesile ile Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Gaye Coşkun ve yönetime seçilen arkadaşlarımız olmak üzere kongrede beni AGF  onursal başkanlığına layık gören kongre delegesı kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu. 
AGC Başkanı ve AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun da açıklamasında "Öncelikle kadın bir gazeteci olarak şahsıma verilen desteğe çok teşekkür ederim. Bölgemiz ve ülkemizde medyanın sorunlarına dikkat çeken, meslektaşlar arasında dayanışmayı sağlamak amacıyla önemli çalışmalar yapan AGF'nin bayrağını daha yukarılara taşımak amacıyla elimden gelen tüm çabayı göstereceğim. Onursal Başkanımız Mevlüt Yeni'ye hizmetleri ve şahsıma verdiği destek için ayrıca teşekkür ederim. Görevi bırakırken gösterdiği destek ve olgunluğun örnek olacağına inancım sonsuzdur" ifadelerini kullandı. 
YENİ YÖNETIM ve KURUL ÜYELERİ 
AGF Yönetim Kurulu
1-AdnanTaraşlı 
2-Ahmet Duran Yenigün 
3-Şevket Karahan
4-Ali Cihangir
5-Kürşat Tuncel 
6-Abdullah Temizyürek 
7-Nazmi Pınar 
8-Emre Altuğ
9-Arslan Deveboylu
10-Rızkullah Terbiyeli
11-Nihat Mazmanoğlu
12-Abdulkadir Kalender 
Seçimde ayrıca AGF Denetleme Kurulu’na AGC Üyesi Mehmet Ali Gürses, Basın Şeref Divanı ve Etik Kurulu ile TGK Delegeliğine ise Fazıl Tunç seçildiler.

Diğer Haberler