AGC'den unutulmaz gece | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

AGC'den unutulmaz gece

AGC'den unutulmaz gece

ALANYA Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) 2014 Medya Başarı Ödülleri Töreni, Damlataş Aquapark'ın nezih atmosferinde gerçekleştirildi. Geceye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ünlü gazeteciler Yavuz Donat, Fatih Çekirge, Seda-Cem Öğretir çifti, CHP Antalya Milletvekili Adayı ve CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın ve eşi, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, AKP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güngör, eski ünlü futbolcu Tanju Çolak, AGC üyeleri ve aileleri, siyasiler ve çok sayıda davetli katıldı. 
AGC gecesine Azerbaycan Parlamento Jurnalistleri Birliği Başkan Yardımcısı Agil Aslan, KKTC Basın Konseyi Başkanı Ali Hançerli, KKTC Haber Kameramanları Birliği Başkanı Savaş Leylek, Aksaray Gazeteciler Cemiyeti (GC) Başkanı Celil Acar, Nevşehir GC Başkanı Bayram Ekici, Niğde GC Başkanı İdris Yavuz, Afyonkarahisar GC Başkanı Mehmet Emin Güzbey, Tokat GC Başkanı Kemal Özdilek, Karaman GC Başkanı Ahmet Küçükcicibıyık, Gaziantep GC Başkanı İbrahim Ay, Ceyhan GC Başkanı Şahin Özer, Batman GC Başkanı Arif Aslan, Kocaeli eski GC Başkanı Halit Yılmaz, Mersin GC Başkan Yardımcısı Mehmet Işık ve Burdur GC Başkan Yardımcısı Kürşat Tuncel de katıldı. 
Gecenin açılış konuşmasını Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim gerçekleştirdi. Dim, emeği geçen herkese teşekkür ederek, ödül alanları tebrik etti. Daha sonra Dim, konuşmalarını yapmak üzere sırasıyla Alanya Belediye Başkanı Yücel'i, Alanya Kaymakamı Tanrıseven'i, CHP Antalya Milletvekili Adayı Deniz Baykal'ı ve son olarak da gecenin onur konuğu Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nu sahneye davet etti. 
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Gazeteci- Yazar Fatih Çekirge 'Yılın İnternet Gazetecisi', Gazeteci-Yazar Yavuz Donat 'Yılın Köşe Yazarı', NTV Haber Spikeri Seda Öğretir 'Yılın Haber Programı', atv Haber Spikeri Cem Öğretir 'Yılın Haber Sunucusu' ödüllerine layık görülürken, ödüllerini Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan aldılar. Donat, Çekirge ve Öğretir'e ALBİMO Alanyaspor'un '10' numaralı formaları da hediye edildi. Daha sonra 2014 Medya Başarı Ödülleri Yarışması'nın kazananları isim isim kürsüye davet edildi ve ödülleri verildi. Her detayın kusursuz olduğu özel gecede davetlilere sınırsız yiyecek ve içecek ikramlarında bulunuldu. Damlataş Aquapark'ın nezih ortamı, güler yüzlü personeli ve şık sunumu ile renklenen gecede birbirinden seçkin davetliler, şıklıklarıyla adeta göz kamaştırdı. Gecede ünlü şarkıcı Yeşim Salkım sahne aldı. Kuvvetli alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Salkım, adeta alkış yağmuruna tutuldu. Birbirinden güzel şarkıları seslendiren Salkım, konukların kulaklarının pasını sildi. Gecede Yeşim Salkım, O Ses Türkiye'de finale kalan Çiğdem Bezci'yi de sahneye davet etti. Müzik şöleniyle geç saatlere kadar devam eden gecenin ödül alanları ise şöyle:
Haber dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Mustafa Adıyaman, Güncel Yazılar dalında Alanya Postası Gazetesi'nden İbrahim İpbüker, Gezi-İnceleme-Araştırma dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Oğuz Korum, Röportaj dalında Haber Alanya Gazetesi'nden Mert Cantürk, 
Fotoğraf dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Erkan Uysal, 
Reklam-Tasarım dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Bircan Subaşı, Televizyon haberi dalında Kanal A'dan Burak Gül, Spikerlik dalında Kanal A'dan Armağan İnan, Montaj-Kurgu dalında ATV'den Cuma Kayacı, TV Programı dalında ATV'den Ülkü Arslan, Güncel TV Programı dalında Kanal A'dan Gülnaz Şencap-Yılmaz İster, TV Reklamı dalında Kanal A'dan Mevlüt Boz, Spor programı dalında Kanal A'dan Engin Anak, İnternet Haber Sitesi dalında ise Yeni Alanya internet sitesi www.yenialanya.com adına Okan Kayacı ve Arzu Naz Yücel, Mizanpaj dalında Haber Alanya Gazetesi’nden Ömer Şafak, Görüntü-Kamera Çalışması dalında Kanal A’dan Burak Gül. Jüri özel ödüllerinin sahipleri ise Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Yeni Alanya'dan Erkan Uysal, Kanal A’dan Özgür Yılmaz ve Kanal A’dan Aynur Yüksek oldular. Turgut Gökgül Özel Ödülü Yeni Alanya Gazetesi’nden Alper Kutay'a, Şevki Gürsoy Özel Ödülü ise ATV’den Vildan Rende'ye verildi. Gecede ayrıca AGC Onursal Başkanı merhum Arıkan Yılmaz Dim adına her yıl verilen 'Arıkan Yılmaz Dim Özel Ödülü'nün bu yılki sahibi Kanal A'dan Gaye Coşkun oldu.