AGC'den GZP çıkarması | Alanya Gazeteciler Cemiyeti Resmi İnternet Sitesi

AGC'den GZP çıkarması

AGC'den GZP çıkarması

ALANYA Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu üyeleri, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven'e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Alanya'daki gazetecilerin yaşadıkları sorunlar konuşuldu. AGC Yönetim Kurulu üyeleri daha sonra Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci'ye 'Hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na (GZP) gelenlerin büyük bir çoğunluğunun Alanya yolcusu olduğunu söyledi. Dim, Gazipaşa Havalimanı ismine 'Alanya' adının eklenmesinden bazı çevrelerin rahatsızlık duymasına ilişkin olarak ise "Bu havalimanı Alanya için, Alanya'nın çok büyük çabalarıyla yapıldı. Alanya, uluslararası marka değeri olan bir şehir. Gazipaşa'nın bundan yararlanması lazım. Alanya'nın potansiyeli ortada. Böyle büyük bir ilçenin nimetlerinden faydalanmak varken, kısır çekişmenin bir anlamı yok. Ayrıca Alanya ve Gazipaşa etle tırnak gibidir" dedi.
'ORTAK KARAR GELİŞMEMİŞ'
Kaymakam Ekinci de "İnsanlar Gazipaşa'ya yatırım yapmaya hazır. İnsanlar burada bazı mevzularda hemfikir değil. Gazipaşa'da turizmle ilgili ortak bir karar gelişmemiş" şeklinde konuştu.
AGC Başkanı Dim'in Gazipaşa'ya büyük otellerin yakışacağını söylemesi üzerine Kaymakam Ekinci "Tarım ve turizmi iç içe geçirmek gerekiyor. Turizm, tarım gibi kırılgan bir sektör. Birkaç otele izin verirseniz bunun önünü alamazsınız. 1990'lı yıllarda Alanya'ya gelmiştim. O zamanlar Alanya çok güzeldi. Şimdi Alanya'ya gidince, bir an önce Gazipaşa'ya dönmek istiyorum. Çünkü beton Alanya'nın ruhunu alıp götürmüş. Gelecekte Gazipaşa'nın da böyle olması bizim içimizi acıtır. Butik otel tarzı yapılar daha iyi olur. Böylece vatandaş da kendi arazisinden kopmamış olur" şeklinde konuştu.